Mokyklų, savivaldybės ir socialinių partnerių atstovams bei žiniasklaidai pristatyta „Tūkstantmečio mokyklų“ programa

Gegužės 24 d. Prienų „Žiburio“ gimnazijoje organizuotas renginys „Tūkstantmečio mokyklų“ programa – Prienų rajono ir Birštono savivaldybėse“, kuriame mokyklų, savivaldybės ir socialinių partnerių atstovams bei žiniasklaidai pristatyta „Tūkstantmečio mokyklų“ (TŪM) programa ir Prienų rajono bei Birštono savivaldybių parengti pažangos planai.

Renginio dalyvius pasveikino Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, jis džiaugėsi švietimo darbuotojų komandiniu darbu ir linkėjo sėkmės įgyvendinant TŪM programos veiklas ir kuriant šiuolaikiško ugdymo(si) sąlygas mūsų mokiniams. Birštono savivaldybės vicemeras Vytas Kederys padėkojo mūsų savivaldybei už galimybę programoje dalyvauti kartu. Renginyje taip pat dalyvavo Prienų rajono savavaldybės vicemerė Laimutė Jančiukienė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuotoje TŪM programoje numatytos investicijos į keturias mokyklų tobulinimo kryptis: lyderystę veikiant, įtraukųjį, kultūrinį ir STEAM ugdymą. Kadangi Birštono savivaldybėje mokinių skaičius nesiekia 1000, ji turėjo galimybę dalyvauti programoje kartu su Prienų rajono savivaldybe. Norėdamos dalyvauti programoje savivaldybės kartu su mokyklomis rengė pažangos planus. Džiugu, kad Prienų rajono ir Birštono savivaldybės pateko tarp 22 šalies savivaldybių, kuriose ši programa bus įgyvendinama pirmu etapu. Šių savivaldybių, dalyvaujančių TŪM programoje, pažangos planai jau buvo patvirtinti ir tuoj bus pasirašytos jungtinės veiklos sutartys. Birštono savivaldybės parengtą Pažangos planą pristatė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolita Jablonskienė.

TŪM programos projektą vykdančios Europos socialinio fondo agentūros ekspertės Karolina Zakarauskaitė, Eglė Paulauskienė ir Eglė Kirliauskaitė susirinkusiems dar kartą pristatė šią programą ir kiekvienos savivaldybės pažangos planų privalumus, jiems įgyvendinti skirtą biudžetą, kuris pasižymi proporcingu lėšų paskirstymu.

Į TŪM programą tiesiogiai įtrauktos keturios Prienų rajono mokyklos: „Ąžuolo“ progimnazija, „Revuonos“ pagrindinė mokykla, Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija ir „Žiburio“ gimnazija, per tinklaveiką programos galimybėmis naudosis visų mūsų rajono mokyklų mokiniai ir jų mokytojai. Pagal parengtą pažangos planą Prienų rajono savivaldybės mokykloms bus skirta 1 649 856 eurai (be PVM) – maksimali suma, kuri galėjo būti skirta, atsižvelgiant į mokinių skaičių. Investicijos bus panaudotos įvairioms ugdymo veikloms organizuoti, infrastruktūrai gerinti, mokyklų vadovų, mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų kompetencijai stiprinti.

Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas, pristatydamas Pažangos planą, didžiavosi jį kūrusios komandos įdirbiu, priminė problemas, kurios paskatino iškelti Pažangos plano tikslą – iki 2025 m. padidinti Prienų r. sav. 5–12 kl. mokinių, pasiekiančių tiksliųjų, gamtos ir socialinių mokslų pagrindinį ir aukštesnįjį pasiekimų lygį, procentinę dalį – ir jam pasiekti numatytus 4 uždavinius. Skyriaus vyriausioji specialistė Renata Pavlavičienė ir keturių mokyklų atstovai („Revuonos“ pagrindinės mokyklos ir „Žiburio“ gimnazijos direktorės Ilona Balčiukynienė, ir Irma Kačinauskienė, „Ąžuolo“ progimnazijos ir Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos direktorių pavaduotojos ugdymui Giedrė Tautvydienė ir Loreta Jurkšaitė) dalinosi informacija apie TŪM pažangos plane numatytus įgyvendinti darbus, veiklas, laukiamus rezultatus.

Pažangos planas bus įgyvendinamas kartu su partneriais: Prienų Justino Marcinkevičiaus viešąja biblioteka, Nemuno kilpų regioniniu parku, UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo Aplinkosauginio ugdymo ir daiktų pakartotinio naudojimo TikoTiks centru, Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centru, Valstybinių miškų urėdijos Prienų regioniniu padaliniu, Lietuvos nuotolinio ir e. mokymosi (LieDM) asociacija, Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VilniusTech).

Švietimo ir sporto skyriaus informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close