Kūno plaukelių šalinimas: kokį šalinimo sprendimą pasirinkti?

Asociatyvi pexels.com nuotrauka

Kiekvienas savo išoriniu grožiu rūpinasi skirtingai. Atsižvelgiant į poreikius, atlieka skirtingas kūno bei veido procedūras, naudoja skirtingas grožio priemones. Vis dėlto kūno plaukelių šalinimas – ta procedūra, kuri yra tapusi daugelio žmonių rutina.

Verta pastebėti, kad yra žinoma ir praktikuojama daug nepageidaujamų plaukų šalinimo būdų. Vieni – itin paprasti ir greiti, kiti reikalauja daugiau pastangų bei laiko. Tačiau, kurie kūno plaukelių šalinimo būdai – išties efektyvūs? Kokį sprendimą priimti tam, kad būtų galima džiaugtis odos išvaizda ir komfortu? Aptarsime dažniausiai naudojamus plaukelių šalinimo būdus, pateiksime svarbiausius faktus ir atskleisime, kuri kūno plaukų šalinimo procedūra padės pasiekti efektyviausius rezultatus.

Plaukų šalinimas lazeriu – švelnios odos garantas

Šiuo metu plaukų šalinimas lazeriu laikomas vienu populiariausiu bei efektyviausiu kūno plaukelių šalinimo būdu. Šią plaukų šalinimo procedūrą atlieka patyrę specialistai, specialiose klinikose, kur naudojami veiksmingiausi bei moderniausi lazeriai. Atkreipiamas dėmesys į tai, kad savo efektyvumu, saugumu bei suteikiamais ilgalaikiais rezultatais garsėja Aleksandrito lazeriai, kurių dėka oda tampa tiesiog nepriekaištinga – lygi, švelni bei glotni. Viso to paslaptis glūdi lazerio veikime. Plaukų šalinimo lazeris skleidžia šviesos spindulius, veikiančius plauko folikulo pigmentą. Šviesos spinduliai paverčiami šiluma, kuri sunaikina ląsteles, atsakingas už plauko folikulo augimą aktyvioje augimo stadijoje, bet nepažeidžia aplinkinių audinių. Rezultatai – pavydėtinai lygi kūno oda be plaukelių ir sutaupyta gausybė laiko, kurį atimdavo naudojimasis kitomis depiliacijos priemonėmis.

Nekyla abejonių, kad plaukų šalinimas lazeriu išties suteikia efektyviausius rezultatus, tačiau prieš nusprendus atlikti šią procedūrą reikia žinoti svarbiausius faktus:

● Dažniausiai tam, kad nepageidaujami kūno plaukeliai būtų pašalinti ilgam laikui prireikia 6–8 lazerinių procedūrų.

● Plaukų šalinimo lazeriu procedūros veiksmingumas priklauso nuo žmogaus odos tipo ir plaukų spalvos, storio bei šaknų gylio. Tačiau plaukų šalinimas Aleksandrito lazeriu yra veiksmingas beveik bet kokią odos spalvą bei plaukelių tipą turintiems žmonėms.

● Išimtis, kuomet plaukų šalinimas lazeriu gali būti neefektyvus – labai šviesūs, balti, pilki ar raudoni kūno plaukeliai.

● Po plaukų šalinimo lazeriu procedūros nebevargina sudirgusi oda, įaugantys plaukeliai, spuogeliai bei pūlinukai.

● Plaukų šalinimo lazeriu procedūros atliekamos Aleksandrito lazeriais yra neskausmingos dėl patentuotos šaldymo sistemos.

● Tam, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai maždaug 4 savaites prieš ir po procedūros reikia saugotis intensyvių saulės spindulių.

Depiliacija vašku turi ir privalumų, ir trūkumų

Depiliacija vašku taip pat gan populiarius bei efektyvus nepageidaujamų kūno plaukelių šalinimo būdas. Pažymėtina, kad depiliacija vašku gali būti atliekama tiek grožio salonuose, tiek namų sąlygomis. Ši procedūra nėra sudėtinga, tačiau norint geriausių rezultatų visuomet rekomenduojama pasikliauti specialistais. Apie depiliaciją vašku reikia žinoti tai, kad vaško dėka yra pašalinami kūno plaukeliai su šaknimis, tačiau plauko folikulas lieka nepažeistas. Tai reiškia, jog nepageidaujami kūno plaukai po tam tikro laiko atauga – dažniausiai po 3–4 savaičių. Ataugę plaukeliai dažnai būna švelnesni bei plonesni. Be to, akcentuojama, kad kuo dažniau atliekama depiliacija vašku, tuo mažiau plaukelių atauga. Tačiau depiliuojantis vašku visam laikui pašalinti nepageidaujamų kūno plaukelių tikrai nepavyks. Atkreipiamas dėmesys ir į pagrindinius šios procedūros privalumus bei trūkumus:

● Po depiliacijos vašku švelnia kūno oda galima džiaugtis kelias savaites ar ilgiau.

● Depiliuoti vašku galima bet kurią kūno vietą.

● Depiliacija vašku – gan skausminga procedūra. Tad tai nėra tinkamiausias sprendimas tiems, kurių skausmo slenkstis yra žemas.

● Depiliacija vašku padidina įaugusių plaukelių riziką. Tam, kad pavyktų to išvengti labai svarbu tinkamai paruošti odą šiai procedūrai.

● Tarp depiliacijų vašku nerekomenduojama skusti ataugusių plaukelių, nes tai skatina greitesnį plaukų augimą.

Epiliacija įtinka ne visiems

Dar vienas gerai žinomas kūno plaukelių šalinimo būdas – epiliacija. Epiliacija atliekama naudojant epiliatorių, kuris turi mažus metalinius pincetus ir juos sukant pašalina nepageidaujamus plaukelius kartu su šaknimis. Kadangi plaukeliai šio prietaiso dėka išraunami kartu su šaknimis, rezultatai – 2–3 savaites išliekanti lygi bei švelni kūno oda. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad epiliatorių galima naudoti visoms kūno vietoms – kojoms, rankoms, pažastims, bikinio sričiai ir kt. Tačiau nors epiliacija yra gan veiksminga, ši kūno plaukų šalinimo procedūra įtinka ne visiems dėl šių priežasčių:

● Epiliacija – nemažai laiko atimanti procedūra. Norint pašalinti plaukelius nuo kelių kūno vietų tai gali gerokai užtrukti.

● Nemažai laiko gali prireikti ir tol, kol yra įprantama naudotis epiliatoriumi, nes dažnu atveju šis prietaisas sukelia nemalonius pojūčius – skausmą, diskomfortą.

● Naudojantis epiliatoriumi neretai neišvengiama įaugusių plaukelių bei įvairių odos sudirgimų, todėl šis plaukų šalinimo būdas nėra tinkamiausias jautrios odos savininkams.

Skutimasis – paprasčiausias, bet neefektyviausias būdas

Skutimosi priemonių naudojimas yra vienas paprasčiausių kūno plaukelių šalinimo būdų. Tačiau taip pat šis nepageidaujamų plaukų šalinimo būdas įvardijamas kaip vienas neefektyviausių. Taip yra todėl, jog skutantis plaukeliai pašalinami tik nuo odos paviršiaus, jų šaknys lieka nepažeistos, tad kūno plaukai labai greitai atauga – dažnu atveju per 2–3 dienas. Nusprendus, kad skutimasis yra jums tinkamiausias plaukų šalinimo būdas reikia žinoti kelis svarbius faktus:

● Skutimosi priemonių dėka plaukelius galima pašalinti nuo bet kurios kūno vietos.

● Skutantis nejaučiamas skausmas ar diskomfortas. Skausmą galite pajusti nebent tais atvejais, kai skutimosi peiliuko ašmenys įpjauna odą.

● Skutimosi rezultatai yra trumpalaikiai. Tai reiškia, jog norint, kad oda visuomet išliktų švelni bei lygi gali prireikti skustis kasdien arba kas kelias dienas.

● Dažnai skutantis oda gali sudirgti – atsiranda bėrimų, pūlinukų, spuogelių, įaugusių plaukelių.

● Skutantis iškyla gan didelė įpjovimų rizika. Ypatingai susižeisti rizikuojama tuomet, kai naudojami nekokybiški arba atšipę skutimosi peiliukai.

Jūsų kūnas – jūsų sprendimas

Galima teigti, kad nepageidaujami kūno plaukeliai yra šalinami pačiais įvairiausiais būdais. Koks būdas efektyviausias? Žinoma, kad tas, kuris suteikia ilgalaikius rezultatus ir leidžia pamiršti erzinančių kūno plaukelių rūpesčius. Tačiau kiekvieno sprendimas yra individualus, tad siekiant pasirinkti sau geriausią plaukų šalinimo būdą labai svarbu atsižvelgti į savo kūną – ko jam reikia, kas jam kelia didžiausią komfortą. Įvertinkite odos jautrumą, skausmo slenkstį ir sprendimas taps kur kas lengvesnis.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close