Lietuvą pasiekė trečioji šarvuotųjų visureigių JLTV partija

Lietuvos kariuomenės nuotrauka

Praėjusią savaitę Lietuvą pasiekė nauja šarvuotųjų visureigių JLTV (angl. Joint Light Tactical Vehicle) partija. Trečiojoje partijoje – 50 naujų Lietuvos kariuomenei skirtų visureigių.

Nauja 50-ies JLTV šarvuotųjų visureigių vienetų partija į Lietuvą pristatyta toliau įgyvendinant 2019 metais Krašto apsaugos ministerijos ir JAV Vyriausybės pasirašytą sutartį dėl 200 JLTV visureigių įsigijimo.

Perdavus naujosios partijos visureigius Lietuvos kariuomenei, iš viso jų bus turima jau 150.

Visus 200 pagal pirmąją sutartį įsigytus JLTV visureigius Lietuvos kariuomenė turės iki šių metų pabaigos. Kitais metais prasidės JAV kompanijos „Oshkosh Defense“ gaminamų visureigių tiekimas ir pagal antrąją, 2022 metais pasirašytą sutartį dėl papildomų 300 vienetų įsigijimo. Pristačius ir šiuos papildomus JLTV visureigius, Lietuvos kariuomenė jų iš viso turės 500.

JLTV yra moderniausi pasaulyje taktiniai šarvuoti visureigiai, kurie suteikia aukštą įgulos apsaugos lygį. Šie techniškai pažangūs visureigiai užtikrina didesnį efektyvumą žvalgybos, artilerijos ir oro paramos atakų operacijų metu. JLTV ne tik stiprina mūsų kariuomenės pajėgumus, bet ir tobulina Lietuvos bei JAV karinių pajėgų sąveiką.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close