Lietuvos kariuomenei – nauja partija AROCS ir ZETROS sunkvežimių

Stiprinant Lietuvos kariuomenės gynybinius pajėgumus, įsigyjami specialiosios paskirties AROCS sunkvežimiai su komplektuojamomis dalimis ir sunkvežimiai ZETROS su kranais. Sutartis dėl 230 vienetų AROCS ir 141 vienetų ZETROS sunkvežimių įsigijimo Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos pasirašė su UAB „Veho Lietuva“. Bendra įsigijimo vertė – apie 216 mln. eurų. Sunkvežimių pristatymas planuojamas nuo 2023 iki 2030 metų.

„Moderni karinė technika leidžia mūsų kariams geriau pasiruošti vykdyti logistines operacijas ir užtikrinti reikiamą mobilumą. Iš karo Ukrainoje pamokų žinome, kaip svarbu turėti kokybišką techniką, galinčią transportuoti reikalingą įrangą ir amuniciją į bet kurį tašką“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Vokietijos įmonės „Daimler AG“ gaminami specialiosios paskirties sunkvežimiai AROCS bus skirti Lietuvos kariuomenės logistinėms operacijoms. Šiuo metu Lietuvos kariuomenė jau eksploatuoja 25 vnt. tokių sunkvežimių, kurie buvo įsigyti 2021 metais. Šie sunkvežimiai gali transportuoti iki 17 tonų krovinį. Pavyzdžiui, jie gali gabenti savaeigių haubicų PzH 2000 ar kitų artilerinių sistemų amuniciją, konteinerius, transporto priemones, įrangą ir kitas karines atsargas.

10-ies tonų keliamosios galios sunkvežimiai ZETROS taip pat užtikrins sklandų Lietuvos kariuomenės logistinių operacijų įgyvendinimą. Šiuo metu mūsų kariai jau eksploatuoja 8 vnt. šios markės kitos modifikacijos sunkvežimių. Naujai įsigyjami ZETROS sunkvežimiai turės galimybę užsikrauti ir nusiimti bei transportuoti salvinių raketų sistemų amuniciją ir kitą karinę įrangą.

Taip pat, tęsiant Lietuvos kariuomenės aprūpinimą karine įranga, planuojama, kad šių metų liepą bus pristatyti 34 vienetai taktinės paskirties 5 tonų keliamosios galios sunkvežimių UNIMOG U5000, o iki šių metų pabaigos apie 120 vienetų karinės paskirties nešarvuotųjų G-klasės visureigių.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close