Kaip pasirinkti dviračio dydį?

Tinkamo dviračio dydžio pasirinkimas yra toks pat svarbus kaip ir sportinės avalynės dydis. Dėvėdami didesnį ar mažesnį nei optimalų dydį, jausitės nepatogiai, o kai kuriais atvejais būsite priversti laikytis blogos laikysenos, dėl kurios galite susižaloti.

Ne visi prekių ženklai taiko vienodus kriterijus, todėl vienas dažniausių klausimų perkant dviratį, nesvarbu, plento, kalnų ar triatlono, yra žinoti, kaip pasirinkti tinkamą dydį. Kai kurie gamintojai dviračio dydį nurodo abėcėlės tvarka, vadovaudamiesi ta pačia sistema kaip ir drabužių dydžiai: XXS, XS, S, M, L, XL ir XXL. Tačiau kiti naudoja skaitinę sistemą.

Dviračio dydis nustatomas pagal rėmo stovo, jungiančio apatinį laikiklį su sėdynės atrama, ilgį. Kalnų dviračių atveju šis matavimas dažniausiai nurodomas coliais, o plento ir laiko lenktynių dviračiais – centimetrais.

Patogiausias sprendimas – pasimatuoti dviratį.

Deja, ne visada turime galimybę praleisti kelias valandas ieškant tinkamo modelio stacionarioje parduotuvėje. Nebūtinai savo svajonių variantą rasime vietoje. Siekdami įsitikinti, ar teisingai įvertinome dydį, galime pasimatuoti mylimam žmogui ar draugui priklausančią transporto priemonę. Tada tiesiog patikrinkite modelį internetinėje svetainėje, kai aukščio ar ilgio nepakako, tiesiog rinkitės dydesnį variantą. Taip gaunama informacija, kuri jus priartins prie tinkamo pasirinkimo. Dviračių parduotuvė Kaune gali jums pasiūlyti platų jų asortimentą ir išsamias konsultacijas, kurios palengvins jums pasirinkimą.

Kaip išsirinkti tinkamą?

Svarbu nepamiršti, kad renkantis dviratį reikia atsižvelgti į keletą veiksnių. Taip pat svarbu atsižvelgti į dviratininko tikslą, tik tada nustatyti geriausią dviračio pasirinkimą.

Tarp pagrindinių aspektų, į kuriuos būtina atsižvelgti perkant dviračius, yra rėmo dydis, o kartu ir vairuotojo ūgis. Jūsų ūgis yra pagrindinis veiksnys, turintis įtakos dviračio dydžiui. Tačiau rankų ir kojų dydis gali turėti įtakos šiam pasirinkimui.

Pavyzdžiui, du žmonės gali būti 1,70 m ūgio, bet vienas turi ilgesnes kojas nei kitas arba ilgesnes rankas. Tai yra, ne tik jūsų ūgis apskritai, bet ir jūsų kojos bei rankos turi tinkamai atitikti dviračio matmenis, kad būtų viskas proporcinga. Štai kodėl yra įvairių modelių dviračių rėmų, kad jie tinkamai tiktų skirtingiems žmonių tipams.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close