Kodėl verta rinktis kryptinį apšvietimo sprendimą?

Apšvietimas yra vienas iš svarbiausių bet kurių namų elementų. Jis daro didelę įtaką ne tik kambario funkcionalumui, bet ir jo išvaizdai. Šiame straipsnyje vis labiau populiarėjančius kryptinio apšvietimo sprendimus, tokius kaip taškiniai ir prožektoriniai šviestuvai. Kokioms patalpoms jie tinka, kaip juos priderinti prie interjero dizaino ir kokie didžiausi jų privalumai?

Kryptiniai šviestuvai – tai sprendimas, kurį labai dažnai galima rasti madingai įrengtuose kambariuose. Jie daug subtilesni už masyvius šviestuvus ar šviestuvų gaubtus, tačiau gali apšviesti bet kokį paviršių. Didelis šio tipo apšvietimo privalumas yra ir galimybė apšviesti tam tikrą plotą ar vietą.

Kur geriausiai tinka kryptinis apšvietimas?

Kryptinėms lempoms būdingas mažas dydis. Todėl jos ypač tinka ten, kur netinka didesni šviestuvai. Apie kokius kambarius kalbame? Daugiausia apie mažos erdvės kambarius, kuriuose dar vienas papildomas dizaino elementas gali sustiprinti „ankštumo” pojūtį. Nedideli lubų taškiniai šviestuvai apšvies kambarį neužimdami daug vietos.

Tokie šviestuvai taip pat idealiai tinka sunkiai pasiekiamose vietose, kur vyrauja prieblanda, pavyzdžiui, palėpėse. Jie apšvies kiekvieną, net ir labiausiai paslėptą, patalpos dalį, optiškai ją padidindami.

Tačiau juos galima sėkmingai naudoti bet kurioje patalpoje, kaip pagrindinį šviestuvą virtuvėje, valgomajame ar svetainėje, įvairūs kryptinių šviestuvų sprendimai: https://www.lempa.lt/tema/kryptiniai-akcentiniai-sviestuvai/

Apšvietimas ir interjero stilius

Šviestuvai atlieka ne tik praktinę funkciją, bet ir yra svarbus dekoratyvinis elementas. Renkantis šviestuvą svarbu jį priderinti prie kambario stiliaus. Šiuolaikiniame interjere, kur vyrauja madingas minimalizmas, puikiai tiks paprasti variantai be nereikalingų dekoracijų.

Industrinio, loftinio ar eklektiško stiliaus kambariuose geriausiai tiks įdomaus ir modernaus dizaino šviestuvai, kurie sukuria gamyklos ar mechaninių dirbtuvių pojūtį.

Klasikiniuose interjeruose arba interjeruose, kuriuose vyrauja glamūras ar retro stilius, gražiausi bus aptakių, klasikinių, elegantiškų formų šviestuvai.

Dekoratyvinė apšvietimo funkcija

Ne veltui kryptinės lempos naudojamos ir muziejuose bei meno galerijose. Naudojamos paveikslui ar kitam meno kūriniui apšviesti, jos išryškina meno kūrinio grožį ir sutelkia į jį žiūrovo žvilgsnį. Toks sprendimas naudingas ir namuose! Mažais prožektoriais galima apšviesti įvairias nišas ir lentynas, o prožektoriais – paveikslus, skulptūras ar dekoratyvines plyteles. Toks apšvietimas ne tik pabrėš interjero dizaino elementus, bet ir pats savaime taps puošmena. Nusprendus tokiu būdu naudoti kryptinius šviestuvus, verta prisiminti, kad jų šviesa neturėtų būti pernelyg intensyvi, o spalva turėtų būti tinkamai parinkta konkrečiam išdėstymui.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close