Kokie yra mėsos rūkymo būdų skirtumai?

Rūkyta mėsa yra skanus patiekalas, kurį galima valgyti keliais skirtingais būdais. Tokia mėsa idealiai tinka pusryčiams, sumuštiniams, pietums ir gali būti tiesiog kaip paprastas užkandis. Ji turi gana ilgą galiojimo laiką, todėl gali ilgai stovėti šaldytuve. Daugeliui kyla klausimas, kaip paruošiama mėsą rūkymui.

Kaip paruošiama mėsą rūkymui?

Rūkyta šoninė puikiai tiks kaip priedas prie rytinės kiaušinienės, o rūkytą kiaulienos nugarinę galima patiekti kaip šaltą gabalėlį sumuštiniams. Mėsos rūkymas yra metodas, kuris labai pakeičia mėsos skonį ir pailgina jos galiojimo laiką. Rūkymo procesas labai naudingas ir tuo, kad neleidžia susidaryti sveikatai pavojingam botulizmui. Rūkymas, kaip vienas seniausių maisto konservavimo būdų, naudojamas itin dažnai ir keliais būdais.

Kaip rūkyti mėsą?

Rūkymas – tai maisto perdirbimas naudojant dūmus. Šis metodas teigiamai veikia produktų skonį, kvapą ir galiojimo laiką. Mėsos rūkymas buvo populiari technika, kurią naudojo mūsų močiutės, o dabar ji vėl populiarėja! Be to, dūmai turi baktericidinį poveikį maistui. Tačiau reikia atsiminti, kad rūkymui naudojama mediena gaunama tik iš sveikų ir tinkamos drėgmės medžių. Tradiciškai dūmams gaminti naudojama lapuočių medžių mediena.

Daugeliui kyla klausimas, kokį produktų paruošimo būdą pasirinkti. Šaltas ar karštas rūkymas – štai koks klausimas. Karštas rūkymas yra idealus būdas tiems, kurie nori greitai paruošti mėsą. Tik dvi valandos ir produktas bus paruoštas.

Šalto rūkymo – pasirinkimas kantriems gurmanams

Šis procesas gali trukti nuo kelių iki keliolikos dienų. Šalto rūkymo būdas užtrunka šiek tiek ilgiau, tačiau rezultatai tikrai kompensuoja laukimą. Kas dar turi didelės įtakos mėsos rūkymui? Temperatūra! Šiuo atveju ji neturėtų viršyti 30 laipsnių Celsijaus. Šis metodas geriausiai tinka žiemą arba pavasarį. Šaltas rūkymas – tai dūmų vėdinimas dieną ir gesinimas naktį. Šis procesas paprastai trunka mažiausiai savaitę, tačiau būtina atidžiai stebėti mėsą ir jos eigą.

Šaltai rūkyta mėsa, kuri tokio rūkymo metu įgauna skonį ir aromatą, yra skanesnė ir aromatingesnė nei karštai rūkyta mėsa. Taip yra dėl ilgesnio ir lėtesnio dūmų įsiskverbimo į gaminių vidų. Dėl to šaltai rūkyti skanėstai išsilaiko ilgiau nei karštai rūkyti.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close