Kodėl gali būti vykdomas slaptas pasiklausymas?

Žmogaus smalsumas neturi ribų. Nors ne visada tai pripažįstame, bet domimės kitų gyvenimu, pokalbiais, asmeninio gyvenimo situacijomis. Anksčiau buvo populiarus būdas pasiklausyti per sieną stikline. Šiandien turime daug efektyvesnių ir pažangesnių priemonių, kurios padaro šią užduotį ne tik lengvą, bet ir efektyvesnę.

Kodėl pasiklausymas yra tokia įdomi tema?

Mes dažnai tiesiog norime sužinoti, ką kiti žmonės galvoja apie mus. Taip pat norime išsiaiškinti, ar artimieji nuo mūsų neturi paslapčių. Slaptas pasiklausymas taip pat leidžia patikrinti, ar mūsų samdomi darbuotojai kruopščiai atlieka savo pareigas, ar sprendžia visai kitus reikalus. Auklė, valytoja, naujas darbuotojas įmonės biure, o gal potencialus verslo partneris? Naudodami įrangą pokalbių pasiklausymui daugelis bando pamatyti, ar žmonės, su kuriais dirbama, yra patikimi.

Pasiklausymo aptikimas – detektyvo pagalba

Ar pastebėjote, kad jūsų konkurentai neseniai ėmėsi veiksmų, kurie gali reikšti, kad jie turi jūsų konfidencialią informaciją? O gal nauja įranga atsirado be jūsų sutikimo ar pastebėjote kitų trikdančių signalų? Pasiklausymo įrenginiai gali būti paslėpti bet kur. Dažniausiai ji aptinkama kasdieniuose daiktuose, tokiuose kaip laikrodis, gėlių vazonas, kėdė ar lempa, stalo koja, palangė ar elektros lizdas. Kasdienėje veikloje jie nepastebimi. Pažangesni šnipai gali paslėpti pasiklausymo blakę telefono ar elektros linijoje.

Pokalbių pasiklausymo ir GPS lokatorių aptikimas, kodėl tai sunku?

Pokalbių pasiklausymo ir GPS lokatorių aptikimas nėra paprasta veikla, tam reikia specialių žinių. Geras technikas ar detektyvas turi daug patirties. Gali efektyviai naudoti pažangią aptikimo įrangą. Teisingas pokalbių pasiklausymo aptikimas yra itin pažangi veikla, kuri taip pat reikalauja patirties ir kantrybės.

Detektyvai gali sekti pokalbių pasiklausymą naudodami specialų elektroninį aparatą, kuris veda į blakių ir kitų nuotolinių skaitmeninių įrenginių vietą. Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus pokalbių pasiklausymu gali naudotis tik tarnybos, specialiosios tarnybos, gavę teismo ir generalinio prokuroro sutikimą. Privačių asmenų atveju tai yra neteisėta ir neleidžiama, jei kalbame apie pokalbį, kuriame mes nedalyvaujame. Jei įtariate, kad jūsų veikloje įvyko informacijos nutekėjimas, pasinaudokite detektyvų agentūros paslaugomis.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close