Pildomos Lietuvos kariuomenės atsargos: karius pasieks kulkosvaidžiai MINIMI 7.62. ir granatsvaidžių „Carl-Gustaf“ amunicija

Asoc. nuotr. KAM, vyr. srž. A. Čemerka

Stiprinant Lietuvos gynybinius pajėgumus ir investuojant į Lietuvos kariuomenei reikalingų atsargų kaupimą, Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos vykdo svarbios ginkluotės ir amunicijos įsigijimus: užsakė naują partiją granatsvaidžio „Carl-Gustaf“ amunicijos ir perka lengvuosius kulkosvaidžius FN MINIMI 7.62.

Sutartį su Belgijos ginklų gamintoju FN „Herstal“ S.A. dėl lengvųjų kulkosvaidžių FN MINIMI 7.62 įsigijimo Gynybos resursų agentūra pasirašė praėjusį mėnesį. Bendra sutarties, kuri apima 7,62×51 mm FN taktinius kulkosvaidžius „Minimi MK 3“ su atsarginiais vamzdžiais, valymo komplektais, maišeliais juostoms ir diržais, vertė – apie 34 mln. eurų.

Lengvieji kulkosvaidžiai FN MINIMI 7.62  yra modernesni ir lengvesni nei dabar Lietuvos kariuomenėje naudojamos sistemos KSP-58, FN MAG, MG3. Įsigijus juos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kariai taps mobilesni, galės geriau atlikti užduotis. Be to, šį kulkosvaidį aptarnauti užtenka vieno kario, vietoj dviejų karių, kurie aptarnaudavo senesnio modelio kulkosvaidžius KSP-58. Prie MINIMI 7.62 kulkosvaidžių galima pritvirtinti įvairius optinius prietaisus, kurie padidina taiklumą ir efektyvumą net ir tamsiuoju paros metu.

Pirmoji kulkosvaidžių MINIMI 7.67  partija Lietuvos kariuomenei bus perduota dar šiais metais. Nors Lietuva šio tipo kulkosvaidžius perka pirmą kartą, jie yra plačiai naudojami įvairių NATO šalių ir tai yra populiariausias Vakarų kariuomenių naudojamas 7,62×51 mm kalibro kulkosvaidis.

Su šiuo Belgijos ginklų gamintoju mus sieja ir istoriniai ryšiai. Tarpukariu Lietuvos kariuomenė taip pat naudojo belgų gamintus karabinus „Mauser“ K98 ir pistoletus „Browning“, ant kurių vamzdžių buvo iškalti Gedimino stulpai.

Sausio mėnesį Gynybos resursų agentūra pagal 2021 metų pabaigoje pasirašytą ilgalaikę sutartį  Švedijos bendrovei „Saab Dynamics AB“ pateikė užsakymą dėl skirtingų tipų prieštankinio granatsvaidžio „Carl-Gustaf“ amunicijos įsigijimo. Lietuva, kartu su Estija ir Latvija, prisijungusi prie šios ilgalaikės sutarties, turi galimybę geriausiomis kainomis ir sąlygomis įsigyti įvairios paskirties „Carl-Gustaf“ amunicijos. Sutarties galiojimo trukmė – septyneri metai. Per šį laikotarpį Lietuva planuoja įsigyti iki 60 mln. vertės „Carl-Gustaf“ amunicijos. Šiais metais užsakyta amunicija pasieks Lietuvos karius 2024-2025 metais.

Prieštankinio granatsvaidžio „Carl-Gustaf“ amunicija gali būti naudojama tiek remiant padalinių manevrus, tiek efektyviai naikinant šarvuotas transporto priemones ir yra išbandyta mūšio lauke, kur užtikrina aukštą efektyvumą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close