Birštono muziejuje š.m. vasario 22 d. buvo pristatyta Živilės Avižienytės paroda „Peizažai“. Parodos pristatymui jaukią atmosferą sukūrė Birštono meno mokyklos mokinės: Gabija, Ieva ir Lūgnė. Parodos pristatyme dalyvavo ir pati autorė Živilė Avižienytė, autorės tėtis Stanislovas Avižienis, dėdė Saulius Smailys, Birštono „Bočių“ bendrijos nariai, bei Živilės bičiuliai. Renginio metu autorė pasidalijo savo kūrybinėmis mintimis su renginio dalyviais, apžvelgė savo kūrybinį kelią.

Pati autorė gimusi 1983 metais, Prienų rajone, Jiezne. 2009 metais baigė tapybos magistrantūrą, Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2007 metų iki 2018 metų dalyvavo parodose Lietuvoje. Tai buvo keturios personalinės ir devynios grupinės parodos. Ši paroda Živilei yra penktoji personalinė paroda.

Šiame darbų cikle „Peizažai” autorė išsikėlė sau tikslą suvaldyti abstrakčių formų ir spalvų santykį. Lietuviškas peizažas Živilei yra turtingas savo spalvų įvairove, kurią dovanoja skirtingi metų laikai. Autorei abstrakti forma leido pabėgti nuo realios tikrovės ir peizažą paslėpti po paslapties ir neatpažįstamumo šydu bei davė pasireikšti parodos lankytojo vaizduotei ir mąsliam protui, paliko daug erdvės pačiam žiūrovui improvizuoti, stebėti ir kurti mintimis jam tokį vaizdinį, kokį jis pats nori kurti.

Paroda Birštono muziejuje veiks iki š.m. kovo 1 d.

Birštono muziejaus muziejininkė-edukatorė Irma Kereišienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close