Gestų kalbos vertėjai ateina į pagalbą rinkimuose komunikuojant su klausos negalią turinčiais rinkėjais

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) inicijavo priemonių paketą, kad svarbiausia informacija apie savivaldybių tarybų ir merų rinkimus būtų suprantama ir aiški klausos negalią turintiems rinkėjams.

Bendradarbiaujant su Lietuvių gestų kalbos vertimų centru ir Lietuvos kurčiųjų draugija pasirūpinta, kad atvykę balsuoti rinkėjai su klausos negalia iš savo išmaniųjų įrenginių, per „Skype“ programėlę galėtų paskambinti vaizdo skambučiu į 24/7LGKvertimas

Šioje pagalbos linijoje dirbantys gestų vertėjai padės rinkėjams komunikuoti su rinkimų komisijos nariais ir sužinoti svarbiausią informaciją apie balsavimo procesą.

Ši paslauga bus teikiama tiek išankstinio balsavimo metu, tiek rinkimų dienomis.

Visos rinkimų dienomis vyksiančios spaudos konferencijos, VRK užsakymu parengtos kandidatų diskusijų laidos ir informacijos apie rinkimus vaizdo klipai, transliuojami LRT televizijoje, verčiami į gestų kalbą.

VRK ir žmones su klausos negalia vienijančių organizacijų bendradarbiavimas tęsiasi nuo 2019 m. gegužės 12 d. vykusių Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų.

Tąkart, pirmąjį kartą Lietuvos rinkimų istorijoje, gestų kalbos vertėjai atėjo į pagalbą rinkimų komisijų nariams padėdami jiems bendrauti per programėlę „Skype“ su klausos negalią turinčiais rinkėjais.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kovo 5 d.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close