Lietuvai priskirta Vokietijos brigada tikrina kovinę parengtį ir atvyksta pirmosioms šiais metais pratyboms į Lietuvą

Vokietijos kariuomenės 41-osios mechanizuotos pėstininkų brigados kariai atvyksta pirmosioms šiais metais pratyboms į Lietuvą. Po kovinio rengimo Vokietijoje, vienetų aktyvavimo, pajėgų perdislokavimo, brigados vienetai vasario 28 – kovo 10 dienomis dalyvaus bendrose su Lietuvos kariuomene pratybose „Grifono žaibas“ (angl. Griffin Lightning“) – treniruosis su Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionu.

Į mokymus Lietuvoje sausumos, oro bei jūrų keliais atvyksta apie 600 karių ir apie 240 karinės technikos vienetų, brigadai vadovaujantis brigados generolas Christian Nawrat. Prieš atvykimą pratyboms į Lietuvą, Vokietijoje vyko nuolatinis kovinis rengimas ir pasiruošimas užduočių vykdymui su Lietuvos kariais.

Pratybų metu bus treniruojamasi planuoti bendras operacijas, perdislokuoti pajėgas, vykdyti bendras kovines užduotis lauko taktikos pratybų ir kovinio šaudymo metu. Kariai su technika iš Vokietijos į Lietuvą dislokuojami nuo vasario 20 iki 27 dienos.

Nuo 2022 m. rugsėjo 4 dienos Lietuvoje nuolat dislokuotas 41-osios mechanizuotosios pėstininkų brigados priešakinis valdymo elementas. Lietuvai priskirta brigada kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgomis planuoja ir vykdo kovinį rengimą Lietuvoje ir Vokietijoje, organizuojamos lauko taktikos, pajėgų perdislokavimo ir kovinio šaudymo pratybos.

Lietuvos kariuomenės video ir nuotraukos

Video: https://we.tl/t-Jvu47byUGa

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close