Kokie šildymo būdai yra ekonomiškiausi?

Jaukiai namų aplinkai sukurti labai svarbu ne tik interjero dizainas, tačiau šiluminės sąlygos name taip pat labai svarbios, ypač rudenį ir žiemą, kai lauke smarkiai nukrenta temperatūra, dažniau lyja ir sninga, o dienos trumpėja.

Dabartinės technologijos juda ekologijos ir ekonomikos kryptimi. Taip pat daugėja būdų, kaip šildyti savo namus. Ar verta investuoti į brangų įrenginį, tikintis, kad jis greitai atsipirks? Ar geriau taupyti įrengimo išlaidas ir mokėti daugiau už šildymą? Ar verta investuoti į ekologinius sprendimus?

Kuo šildote namus?

Kokį būsto šildymą turėtumėte pasirinkti, kad už jį mokėtumėte kuo mažiau? Galbūt manote, kad namus geriausia šildyti malkų katilu arba gruntiniu šilumos siurbliu. Tačiau pasirinkimas nėra toks paprastas. Be to, kad kietojo kuro katilai skleidžia dūmus, reikia atsižvelgti į tai, kad jų eksploatacija reikalauja daug fizinės jėgos ir juos reikia nuolat stebėti. Žmogui, kuris daug laiko praleidžia ne namuose, tai gali būti didelė problema.

Šildymas šilumos siurbliu yra toks pat finansiškai adekvatus kaip ir malkomis kūrenamu katilu, o patogumo požiūriu jis yra nesulyginamas. Šilumos siurbliai neišskiria dūmų, dujų ir veikia visiškai automatiškai, todėl apie jų priežiūrą galima beveik pamiršti. Šilumos siurblys naudoja elektros energiją, tačiau šilumą gauna iš aplinkos, sukauptą žemėje arba ore, todėl jis laikomas ekologišku prietaisu.

Kas yra šilumos siurblys ir kaip jis veikia?

Šilumos siurblys – tai įrenginys, kuris iš aplinkos išgauna šilumos energiją ir, naudodamas palyginti nedaug elektros energijos, naudoja ją buitiniam vandeniui arba pastatui šildyt. Tai reiškia, kad reikia atsisakyti didžiosios dalies energijos, gaunamos iš iškastinių šaltinių, ir naudoti švarius, aplinkai nekenksmingus atsinaujinančiuosius šaltinius. Didelę šilumos siurblių pasiūlą rasite katilai.lt.

Atsinaujinančiųjų energijos šaltinių naudojimas nuolat įgauna vis didesnę reikšmę dar ir dėl to, nes tai leidžia nepriklausyti nuo kuro tiekėjų. Pastaruoju metu labai išaugo elektros energijos ir dujų kainos, todėl verta apsvarstyti tradicinės šildymo įrangos alternatyvas. Tokius sprendimus siūlo šilumos siurblių rinka, kuri šilumos energijai gaminti naudoja 75 % ore, žemėje ar vandenyje esančios energijos ir tik 25 % elektros energijos.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close