Patikrinimai atskleidė – dalis Prienų verslininkų vis dar slepiasi šešėlyje

Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (Kauno AVMI) specialistai sausio mėn. apsilankė Prienuose ir dieną skyrė keliolikos skirtinguose sektoriuose dirbančių mokesčių mokėtojų patikrinimams. Šiuo vizitu siekta įsitikinti, ar gyventojai savo veiklą vykdo legaliai, apskaito visas gaunamas pajamas. Įvairių pažeidimų nustatyta 84 proc. atvejų.

„Patikrinimų rezultatai rodo, kad viešojo maitinimo, automobilių remonto ir grožio paslaugų sektoriuose neišvengiama pajamų neapskaitymo ir nelegalios veiklos. Tik 3 atvejais iš 19 veikla buvo vykdoma visiškai skaidriai“, – situaciją komentavo Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė.

Būtent su pajamų slėpimu yra susijusi didžioji dalis pažeidimų – pavyzdžiui, net 6 kirpyklose ir grožio salonuose buvo neišrašomos sąskaitos faktūros, nors tai padaryti individualia veikla pagal pažymą besiverčiantys gyventojai privalo kiekvieną kartą suteikus paslaugą. Viešojo maitinimo įstaigose užfiksuota atvejų, kai neišduodamas fiskalinio kasos aparato kvitas, o pačiame aparate randamas pinigų perteklius. Dalis asmenų savo veiklą vykdė jos išvis neįregistravę. Tarp tokių nelegaliai dirbančių buvo 1 kirpėja, 2 automobilių remontininkai ir vienas baldus gaminęs gyventojas.

Įdomu tai, kad informacija apie atliekamus patikrinimus pasklido gana greitai. „Nepaisant to, kad buvo įprasta darbo diena, dalis vietų, kuriose planuota apsilankyti, paprasčiausiai užsidarė. Žvelgiant į nustatytų įvairių pažeidimų mastą, tokie patikrinimai bus rengiami ir ateityje“, – teigė Kauno AVMI viršininkė J. Stankienė. „Kiekvienas gyventojas gali prisidėti prie šešėlinės ekonomikos reiškinių mažinimo. Tai padaryti labai paprasta – tereikia visada reikalauti kasos aparato kvito arba kito pinigų sumokėjimo faktą patvirtinančio dokumento“, – sakė ji.

Kauno AVMI primena, kad gyventojai, pastebėję galimus mokestinius pažeidimus, informaciją gali perduoti paskambinę VMI pasitikėjimo telefonu 1882, taip pat užpildžius elektroninę formą VMI internetinėje svetainėje (https://www.vmi.lt/evmi/stop-seseliui). Pranešėjų anonimiškumas garantuojamas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close