Gyventi tvariau galite pradėti jau šiandien

Vis daugiau ir daugiau kalbama apie tai, kaip svarbu gyventi tvariai. Belieka tik pridurti, kad toks sprendimas yra ypač naudingas ne tik gamtai, bet ir mums patiems ar mus supantiems žmonėms. Taigi, neverta to atidėlioti – dauguma žmonių pažada sau, kad gyventi tvariau pradės jau po Naujųjų ar atšventę savo gimtadienį. Tačiau tikrai neverta laukti kelis mėnesius ar dar ilgiau – pradėkite jau dabar įgyvendinti tvarius sprendimus ir mėgaukitės jų teikiama nauda sau ir kitiems bei stebėkite teigiamais aplinkos pokyčiais. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad dauguma žmonių vis dar galvoja, kad įgyvendinti tvarius sprendimus yra labai sudėtinga ir tai reikalauja didžiulio pasiruošimo. Nieko panašaus: leiskite jums įrodyti, kaip paprasta yra įgyvendinti tvarius sprendimus – siūlome ne vieną pasirinkimą, kurį galite pradėti įgyvendinti tiesiog šiandien.

Pasisodinkite prieskoninių augalų

Kaip žinia, būtent prieskoniniai augalai bei įvairios žolelės, yra vienas labiausiai naudojamų produktų: juos mielai renkasi ir žaliavalgiai, ir veganai, ir vegetarai, ir, žinoma, visavalgiai. Belieka tik pridurti, kad sprendimas auginti prieskonines žoleles patiems, yra ypač tvarus. Visų pirma, jūs išvengsite pakuočių, kuriose ir yra parduodamos džiovintos ar kitaip apdorotos prieskoninės žolelės (kaip žinia, būtent šios pakuotės didina atliekų kiekį, o taip pat – reikia labai daug laiko joms suirti). Tačiau ir tai – dar ne viskas: ne paslaptis ir tai, kad prieskoninės žolelės iki tol, kol atkeliauja iki jūsų virtuvės, dažnu atveju turi įveikti net ne vieną tūkstantį kilometrų, tad, tik pagalvokite, kaip šios kelionės teršia jūsų aplinką. Tačiau ir tai – dar ne viskas: svarbu akcentuoti, kad auginti prieskonines žoleles patiems dažniausiai net kelis kartus yra pigiau. Be to, augindami jas patys, išvengsite būtinybės naudoti įvairias priemones, kurios, padėtų išlaikyti augalo vartojimo terminą. Na, ir, žinoma, negalima pamiršti estetinio vaizdo – prieskoninės žolelės tikrai suteiks žavesio jūsų namams.

Įrenkite saulės elektrinę

Dar vienas puikus sprendimas – saulės jėgainės (elektrinės) įrengimas. Tai leis tausoti gamtą ir apie 90 proc. sumažinti elektros energijai skirtas išlaidas. Tad, jau šiandien ženkite pirmuosius žingsnius. Na, o, jei šiuo metu negalite skirti visos šiam tikslui reikalingos sumos, rinkitės paskolą saulės elektrinei. Daugiau info apie tai rasite šioje svetainėje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close