Vasario 7 dieną Birštono viešosios bibliotekos Nemajūnų padalinyje vyko Saugesnio interneto savaitės renginys. Mus aplankė Birštono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Milda Mardosienė.

Renginio metu viešnia papasakojo vaikams apie tykančius pavojus interneto erdvėje. Išvardijo, kokie sunkumai ir grėsmės kyla bendraujant internetu, suteikė vertingų patarimų, kaip tai įveikti. Paragino apie iškilusias problemas pranešti savo artimiesiems, skambinti ar parašyti „Vaikų linijai“. Dalyvius sudomino informatyvūs filmukai apie nuotraukų viešinimą internete, apie pasekmes įkėlus ne savo nuotraukas arba nuotraukas, kompromituojančias kitus asmenis.

Po pamokėlės su vaikais karštai diskutavome, kokios fotografijos tinkamos viešinti, kokios netinkamos. Interaktyvios veiklos „Nuotraukų skelbimas internete“ metu įgytas žinias taikėme praktikoje. Paruošėme dviejų tipų fotografijas – tinkamas skelbti ir ne. Jas surūšiavome ir susegėme ant dviejų skirtingų juostelių. Šis modernus stendas visą šią savaitę primins taisykles ir įtvirtins žinias.

Apibendrinant informaciją dar kartą buvo pabrėžta, jog nuotraukas internete reikia skelbti labai atsargiai – geriausia atsiklausus tėvų. Vengti pokalbių su nepažįstamais asmenimis, nepalaikyti su jais ryšio, nesityčioti iš kitų asmenų ir elgtis draugiškai internetinėje erdvėje. Susidūrus su patyčiomis ar kitokiais asmens orumą pažeidžiančiais veiksniais, būtina apie tai informuoti savo tėvus.

Vyresn. bibliotekininkė Eitmyra Grybauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close