Informacija apie rinkimus – trumpuoju numeriu 1855

Ketvirtadienį pradeda veikti trumpasis informacijos apie rinkimus numeris 1855. Ši paslauga kai kuriems telefono ryšio vartotojams gali būti mokama.

Trumpuoju numeriu 1855 galima skambinti iš visų Lietuvoje veikiančių operatorių tinklų nuo 2023 m. vasario 9 d. iki kovo 19 d. kasdien, įskaitant ir savaitgalius, nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Skambučio kaina:
Tele2 vartotojams – standartinis tarifas kaip skambinant į savo mobiliojo operatoriaus tinklą;

Bitė vartotojams – 0,12 eur/min, sujungimo mokestis netaikomas;

Telia vartotojams – 0,11 eur/min, sujungimo mokestis 0,05 eur;

Baltnetos komunikacijos vartotojams – 0,08 eur/min, sujungimo mokestis 0,04 eur;

CSC Telecom vartotojams – 0,04 eur/min, sujungimo mokestis 0,04 eur.

Tai yra telefoninio ryšio operatorių nustatyti tarifai. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) jokio pelno už skambučių administravimą negauna.

Rinkėjams, kurie nenorėtų mokėti papildomai už informaciją apie rinkimus, VRK suteikia alternatyvą – bus galima skambinti specialiaisiais numeriais, kurių tarifas bus toks, kaip skambinant į savo ryšio tinklą.

Tele2 vartotojams – 867807023

Bitė vartotojams – 865003406                 

Telia vartotojams – 852361032                

Baltnetos komunikacijos vartotojams – 852059478

CSC Telecom vartotojams – 869949098

Šiais numeriais taip pat bus galima gauti informacijos ir tuo atveju, jei rinkėjas skambintų iš užsienio.

Informacijos apie rinkimus telefonais galima sužinoti:

 ar esate yra įrašytas į rinkėjų sąrašus;

 kurioje rinkimų apylinkėje balsuoti;

 ar rinkimų apylinkė yra pritaikyta rinkėjams su negalia;

 kur ir kada balsuoti iš anksto, jeigu rinkimų dieną planuojate nebūti savo rinkimų apylinkėje;

 kaip balsuoti, jeigu susirgote ir rinkimų dieną negalite nuvykti į savo rinkimų apylinkę;

 kaip susisiekti su savivaldybės ar apylinkės rinkimų komisija.

VRK primena, kad norėdami gauti informacijos apie save, rinkėjai bus paprašyti pasakyti savo asmens kodą, vardą ir pavardę.

Informacija trumpuoju numeriu ir kitais aukščiau išvardintais numeriais bus teikiama vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu, todėl rinkėjo adreso skelbimas yra apribotas. Tik pats rinkėjas, pasakęs savo adresą, galės pasitikslinti, ar tikrai tokiu adresu yra įrašytas į rinkėjų sąrašą.

Telefonu 1855 ir kitais aukščiau išvardintais numeriais taip pat bus galima pranešti apie rinkimų įstatymų pažeidimus. Rinkėjų nusiskundimai bus perduoti savivaldybių rinkimų komisijoms. Skundai registruojami pranešėjui prisistačius. Rinkėjui atsisakius pranešti savo vardą ir pavardę, skundai nebus nagrinėjami.

Aktualiausia ir patikimiausia informacija apie rinkimus – www.vrk.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close