TALENTŲ SAMBŪRIS. Etnomuzikos ir liaudies amatų stovykla atsisveikino iki kitų metų (GALERIJA)

Praėjusio šeštadienio ryte į vaikų ir jaunimo Etnomuzikavimo ir liaudies amatų stovyklos „Suvalkijos žali sodai“ uždarymą Skriaudžiuose rinkosi jos  vadovai, vaikai, jų tėveliai ir svečiai. Keturias dienas stovyklavę jaunieji dainininkai ir muzikantai susirinkusiesiems dovanojo koncertą, kuriame parodė, ką per keletą dienų išmoko.

Birželio 26-29 dienomis Skriaudžiuose vyko jau tradicine tapusi 4-oji Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro organizuojama etninio muzikavimo stovykla „Suvalkijos žali sodai“, skirta tarmių metams. Šiais metais stovykloje dalyvavo vaikų ir jaunimo iš Kazlų Rūdos savivaldybės, Kauno miesto, Varėnos ir Prienų rajonų savivaldybių. Stovykla buvo iš dalies finansuota Kultūros rėmimo fondo prie Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos ir rėmėjų lėšomis.

 

Skambėjo dainos, rytais žadino ragų gaudimas

Stovyklautojai ne tik linksmai leido laiką, bet ir mokėsi skambinti suvalkietiškomis kanklėmis, groti lamzdeliais, armonika, pūsti skudučius ir ragus, dainuoti ir šokti. Su vaikais dirbo visas būrys meno vadovų ir savanorių: Veiverių KLC meno vadovė ir stovyklos vadovė Vilma Pučkienė, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto docentas Vytautas Alenskas, Marijampolės kolegijos Edukologijos ir socialinio darbo fakulteto Menų katedros lektorė Dalia Venckienė, Marijampolės kolegijos Muzikos pedagogikos studentė Elena Sakavičiūtė-Pečiulaitienė, Varėnos kultūros centro vyresnioji specialistė Vaida Naruševičiūtė, Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro mėgėjų meno kolektyvo vadovas Jogintas Čepulis, Veiverių KLC meno vadovai: Dovilė Bičkauskaitė, Aurelija Bereišienė, Edmundas Gumuliauskas, Veiverių T. Žilinsko gimnazijos mokytoja Janina Joneliūnienė, Veiverių KLC darbuotoja Ingrida Ramanauskaitė, Prienų krašto muziejaus vyr. fondų saugotoja Ernesta Juodsnukytė. Ji stovyklautojus supažindino su senuoju žvakių liejimo amatu, mokė lieti žvakes, gaminti suvenyrus iš vaško. Antrąją stovyklos dieną visi stovyklautojai, lektoriai ir vadovai buvo išvykę į kankliavimo stovyklą „Jablonskynėje“, Šakių rajone, kur abiejų stovyklų dalyviai paruošė ir pristatė bendrą programą vietos bendruomenei ir svečiams.

 

Kartu sukūrė stebuklą

Baigiamojo koncerto Skriaudžiuose pradžią paskelbė ragininkai, pūsdami ragus, o koncertas prasidėjo stovyklos himnu, kurį atliko jaunieji muzikantai ir dainininkai. Dauguma stovyklos muzikantų – ragininkai, kanklininkai, skudutininkai, lamzdelininkai, armonikieriai – buvo pradedantieji, tik stovykloje išmokę groti vaikai. Koncertą, kuriame skambėjo įvairių liaudies muzikos instrumentų garsai, dainos, šokiai, vainikavo bendras nuotaikingas stovyklautojų ir koncerto žiūrovų šokis.

Paskelbdama etnostovyklos pabaigą Veiverių KLC direktorė D. Venclovienė teigė, kad per keturias dienas vaikai ir vadovai sugebėjo sukurti stebuklą – išmoko dainuoti, muzikuoti ir leido tuo pasidžiaugti tėveliams bei visiems Skriaudžių gyventojams.

– Skriaudžių padangė nušvito kitomis spalvomis. Tai, ką padarė vadovai, dėstytojai ir pedagogai, negalima pavadinti kitaip nei stebuklu, kuris suteikė visiems daug džiaugsmo ir pasididžiavimo, pakėlė jaunų žmonių savivertę, – sakė Veiverių KLC vadovė.

Stovyklos atidaryme ir uždaryme dalyvavęs Prienų rajono savivaldybės administracijos kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis taip pat nešykštėjo pagiriamųjų žodžių stovyklautojams.

– Džiaugiasi širdis, matant tiek daug talentingų jaunų žmonių. Ši stovykla išskirtinė, ypatinga, nes per keletą dienų tiek daug išmokta, – kalbėjo savivaldybės atstovas. Jis padėkojo tėveliams, kurie patikėjo savo atžalas vadovams, ir vadovams, kurie savo širdį atidavė stovyklai, visiems prisidėjusiems, kad stovyklautojai praleistų laiką saugiai, linksmai ir turiningai. Stovyklos pedagogams ir vadovams buvo įteikti Prienų rajono savivaldybės padėkos raštai.

Veiverių KLC kiekvienam vadovui skyrė po atminimo dovanėlę – užrašinę ir vaikų rankomis išlietą vaškinį suvenyrą. Padėkos žodžiai ir dovanėlės buvo skirti ir trims žavioms merginoms: Simonai Rūtai ir Renatai, kurios tris dienas iki stovyklos plušo, kad būsimi stovyklautojai čia patogiai įsikurtų. Ir organizatoriai, ir jaunieji stovyklautojai dėkojo ir plojo verslininkams Vosyliams, kurie visas dienas skaniai maitino, vietos ūkininkams Linai ir Jurgiui Pažėrams, kurių dėka netrūko sūrių, pieno, uogienių ir kitų kaimiškų gardėsių.

Už meilę liaudies dainai, kanklių skambesiui, nuoširdų ačiū organizatoriams tarė Marijampolės kolegijos Edukologijos ir socialinio darbo fakulteto Menų katedros lektorė Dalia Venckienė, Veiverių seniūnijos seniūnas Vaclovas Ramanauskas.

Tradicinė etnomuzikavimo stovykla ir dauguma stovyklautojų atsisveikino iki kitų metų.

Roma Sinkevičiūtė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close