V. Mykolaičio-Putino 130-ųjų gimimo metinių minėjimu prasidėjo 2023-iųjų – V. Mykolaičio-Putino metų – renginių ciklas

Prienų r. savivaldybė 2023-iuosius paskelbė kraštiečio rašytojo, poeto Vinco Mykolaičio-Putino metais. Įžanga į šių metų renginių ciklą tapo sausio 6 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vykęs V. Mykolaičio-Putino 130-ųjų gimimo metinių minėjimas.

Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė meras Alvydas Vaicekauskas, kuris padėkojo V. Mykolaičio-Putino artimiesiems už rašytojo atminimo ir gimtosios sodybos-muziejaus puoselėjimą, taip pat muziejininkams bei visiems, kurie sukvietė ir susirinko į V. Mykolaičio-Putino jubiliejaus paminėjimo šventę. Palinkėjo dar artimiau pažinti rašytoją, jo gyvenimą ir kūrybą ir išsinešti pačius geriausius įspūdžius.

Renginio metu skambėjo Vytauto Trakymo atliekamos dainos, V. Mykolaičio-Putino dienoraščio ištraukos, autoriaus kūryba, kuri skambėjo ir paties rašytojo balsu. Poeto kūrybą skaitė jaunasis Mykolaičių giminės atstovas Julius Mykolaitis, aktorius Rimvydas Jurkša, pranešimą skaitė Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinio muziejaus muziejininkė Laimutė Raugevičienė. Renginio pabaigoje svečiai iš Lenkijos – Suvalkų lietuvių teatras „Sūduva“ dovanojo literatūrinį montažą „Vai eičiau, aš eičiau…“.

V. Mykolaičio-Putino gyvenimo ir kūrybos takais visus susirinkusiuosius vedė Tautvydas Vencius.

Prienų r. savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close