Bendruomenės šventė kartu (GALERIJA)

Sekmadienį, birželio 30 dieną, Nemajūnų Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje buvo švenčiami tituliniai atlaidai. Kaip ir kiekvienais metais, ši graži  vasaros vidurio katalikiška šventė pakvietė sugrįžti į gimtinę išsibarsčiusius po Lietuvą žemiečius. Per titulinius Nemajūnų bažnyčios atlaidus susitinka seniai nesimatę giminės, draugai ar buvę  kaimynai.

Jau keletą metų gyvuoja ir nauja tradicija – po vadinamų Petrinių atlaidų netoli bažnyčios esančiame skverelyje susirenka Birštono seniūnijos bendruomenės, kartu padainuoja, pabendrauja ir pasivaišina suneštinėmis vaišėmis.

Šį kartą bendrą šventę organizavo Siponių bendruomenė. Tad po Šv. Mišių ir atlaidų bendruomenės pirmininkė Vijolė Skorodumovienė pasveikino visus čia esančius Petrus, Petrutes  ir Paulius, o Nemajūnų ansamblio muzikantą Petrą Mockevičių ir ąžuolo lapų vainiku papuošė.

Gausiai susirinkusius bendruomenių narius pasveikino ir Birštono savivaldybės merės pavaduotojas Juozas Aleksandravičius, pasidžiaugdamas gražiais renginiais ir kaimų žmonių bendravimu. Šventėje ir Agapėje kartu su šio krašto žmonėmis dalyvavo ir Seimo nario Andriaus Palionio  mama Julija ir sesuo Edita.

Petrinės, kaip ir Joninės, yra didelė šventė, nes šiais vardais buvo daug pavadinta vyrų ir moterų. Kaip ir kiekviena populiari krikščioniška šventė, turi ir tam tikras tradicijas ir papročius, apie kuriuos pasakojo Birštono vienkiemio bendruomenės narė Birutė Vokietaitienė.

Savo koncertines programas pristatė Nemajūnų, Birštono vienkiemio ir Siponių bendruomenės.

Po smagių dainų visi gaivinosi šalta gira, šio krašto moterų darytais skilandžiais, spaustais sūriais ir kitokiais gardumynais. Gera, kai žmonės gali nerūpestingai ir iš širdies pabendrauti ir pasidžiaugti vieni kitais.

 

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close