Vaikystė Birštone – visiems

Birželio 17 – 21 dienomis vyko Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono policijos komisariato jau dvyliktus metus organizuojama, Birštono savivaldybės remiama vaikų socializacijos, pilietinio ir tautinio ugdymo stovykla „Vaikystė Birštone – visiems“. Ši tęstinė programa skirta vaikams, gyvenantiems socialinės rizikos šeimose.

Šį kartą į stovyklos veiklą buvo įtraukti 15 vaikų. Stovyklos „Vaikystė Birštone – visiems“ tikslas –  per kryptingą vaikų užimtumą suteikti ne tik reikiamų teisinių žinių, bet ir formuoti gyvenimo įgūdžius, vertybines nuostatas, siekiant užkirsti kelią socialinės rizikos veiksniams. Stovyklos metu siekta padėti socialinės rizikos šeimos vaikams išsiugdyti sveikos gyvensenos įpročius, skatinti kūrybiškumą, lavinti informacinius įgūdžius, atitraukti nuo neigiamo aplinkos poveikio, ugdyti pilietiškumą, dirbta nusikaltimų prevencijos kryptimi, vaikai supažindinti su policijos darbu, ugdant nuostatą, kad policininkas – draugas, patarėjas, tvarkos saugotojas.

Penkias dienas vaikai leido laiką Birštono mieste, Birštono gimnazijoje bei įvairiose išvykose. Kiekvieną dieną stovyklautojai patyrė vis naujų įspūdžių kartu su juos lydėjusiais – Birštono policijos komisariato pareigūnais bei jaunosiomis policijos rėmėjomis.

Pirmąją dieną sukurtos stovyklos dalyvių kortelės, taisyklės, šūkis. Žodžiai: “Būsim saugūs visada, nes policija šalia. Žaidžia, gina ir tarnauja, nes visi kartu bendrauja” lydėjo juos visas penkias dienas, iškilmingai Birštono vasaros estradoje atidarę stovyklą, vaikai turėjo puikią galimybę pabendrauti su Birštono savivaldybės gydytoju Irmantu Adamoniu apie sveiką gyvenseną, sveiką mitybą, sveikatos stiprinimo būdus. Išklausę sveikos gyvensenos pamokas, vaikai turėjo smagų pusdienį su policijos pareigūnais, varžėsi įvairiose sportinėse rungtyse naudodami policijos specialiasias priemones.

Antrąją dieną stovyklautojai keliavo į Alytų. Ten stovyklautojai lankėsi nuotykių parke „Tarzanija“, kur drąsiai išbandė „Pašėlusius kalnelius“, taip pat dalyvavo edukacinėje programoje „Akmens galia“, kiekvienas stovyklautojas sukūrė savo asmeninį meno kūrinį iš akmenukų. Po patirtų įspūdžių nuotykių parke, keliavo į Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate esantį Teisėsaugos ir teisėtvarkos muziejų. Pakeliui į namus stovyklautojai aplankė Punios piliakalnį.

Trečiąją dieną vaikai ir vadovai varžėsi sportiniuose užsiėmimuose (estafetėse, kvadrato, futbolo ir krepšinio rungtyse). Stovyklautojai išmėgino Birštono miesto parke esančius treniruoklius, laiką leido ten pat esančiose žaidimų aikštelėse. Sporto diena baigėsi maudynėmis sanatorijos „Tulpė“ baseine.

Ketvirtoji diena – kelionė į Kauną, kur vaikai žaidė dinamišką žaidimą lazeriniais šautuvais, o po to keliavo į Kauno tvirtovės VII forto muziejų, ten pagilino savo istorines žinias.

Penktąją dieną stovyklautojai pėsčiomis žygiavo į Žvėrinčiaus mišką, kur jų laukė jaunųjų policijos rėmėjų paruoštos užduotys. Vaikai ir vadovai sekdami nurodymus bei pėdsakus, atliko užduotis, pasiekė – stovyklavietę. Bendromis pastangomis tikslas buvo pasiektas. Įsikūrę stovyklavietėje dalyviai iškylavo, linksminosi, žaidė įvairius žaidimus. Ten pat paskelbtas stovyklos uždarymas, vaikams įteiktos padėkos ir dovanėlės už aktyvų dalyvavimą stovykloje.

Pareigūnai džiaugiasi, kad stovykla nors trumpam padėjo išspręsti šių vaikų užimtumo problemą, taip pat praplėtė jų akiratį, bendravimo įgūdžius. Įdomi veikla atitraukė juos nuo betikslio laiko leidimo, o kartu ir nuo žalingų įpročių. Stovyklos dalyviai turėjo galimybę per kūrybinę, sportinę veiklą realizuoti save, formuoti savo pasaulėžiūrą, pajusti asmeninę vertę, atsakomybę už save ir kitus.

 

Alytaus aps. VPK Birštono PK informacija ir nuotraukos

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close