Šventės be šūvių: stilinga, tvaru ir saugu

Fejerverkų naudojimas visada buvo žalingas, o dabar jis tampa ir nebemadingu. Aplinkosaugininkai ragina jų atsisakyti dėl žalos gamtai ir oro taršos, kuri, kaip rodo tyrimai, Naujųjų metų naktį padidėja kelis kartus. Atliekų tvarkytojai primena, kad panaudotų pirotechnikos priemonių atliekas reikia mesti į pakuočių atliekų konteinerius, neiššovusias – vežti į rūšiavimo centrus.

Panaudotų sertifikuotų fejerverkų bei petardų tūtelės ir kitos detalės gali būti perdirbamos ir yra žymimos specialiu perdirbimo ženklu. Tokias atliekas reikia mesti į popieriaus ar plastiko konteinerius – priklausomai nuo medžiagos.

Labai atsargiai reikia elgtis su uždegtomis, bei neiššovusiomis ar pilnai neiššovusiomis pirotechnikos priemonėmis. Tokių fejerverkų bei petardų negalim mesti į jokius konteinerius, nes tvarkymo metu jos gali sprogti ir sukelti grėsmę žmonių saugumui. Todėl neiššovusias pirotechnikos priemones vežkite į rūšiavimo centrą (atliekų surinkimo aikštelę) – jos turi būti tvarkomos kaip pavojingos atliekos.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close