Vaiko teisių gynėjai primena, kaip pasirūpinti vaikų saugumu šventiniu laikotarpiu

Šventės, atostogos – tai puiki proga visai šeimai pabūti kartu, pabendrauti, kurti šeimos tradicijas, dalintis pakilia nuotaika. Tačiau labai svarbu šventiniame šurmulyje nepamiršti saugumo ir dėmesio vaikui. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vyriausioji patarėja Agnė Balė primena, į ką tėvams, globėjams reikėtų atkreipti dėmesį, kad didžiausios metų šventės kiekvienam dovanotų džiugias emocijas ir gražiausius prisiminimus.

„Žiema – metas, kai vaikus traukia užšalę vandens telkiniai, rogučių trasomis virtę kalneliai, sniego gniūžčių karas ir kitos šalčio dovanojamos linksmybės. Būkime atidūs prie užšalusių vandens telkinių, ant ledo vaikus leiskime tik patys įsitikinę, kad jis pakankamai storas ir stiprus. Tegul tokia pramoga vaikai mėgaujasi stebimi suaugusiųjų“, – sako vaiko teisių gynėja.

Pasak jos, svarbu įvertinti ir kalną, nuo kurio vaikas leisis su rogutėmis ar slidėmis – ar jis ne per status, ar šalia nėra gatvės, kuria važinėja automobiliai. Pamatę į bėdą pakliuvusį vaiką ar suaugusįjį nedelsdami kvieskime pagalbą.

A. Balė primena ir apie vaikų saugumą namuose, kur ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į šventinius namų puošybos elementus. Juos naudokime tik įsitikinę, kad yra saugūs ir nekelia pavojaus vaikui.

„Jeigu namuose krykštauja ar į svečius žada užsukti smalsus mažylis, pagalvokime apie jį prieš kabindami eglutės žaisliukus. Stiklinius žaisliukus geriau kabinti ant viršutinių eglės šakų, kad mažiausieji nepasiektų ir nesudaužytų, o svarbiausia – nesusižeistų. Puošdami girliandomis dar kartą įsitikinkime, kad jos tvarkingos ir negali įvykti elektros nutekėjimas ar iškrova. Būkime tikri, kad maži vaikai nepasieks elektros lizdo, patys negalės įjungti ar išjungti girliandų“, – tėvų dėmesį į vaikų saugumą atkreipia A. Balė.

Dar viena vieta, kuri prieš šventes traukia vaikus – virtuvė. Daugelis nori padėti tėveliams ruošti šventinį stalą. Ugdykime vaiko įgūdžius, leiskime laiką kartu, tačiau pasikvietę vaikus į pagalbą, būkime atidūs ir atsargūs, kad nudegimai, apsipylimai karštais skysčiais, įsipjovimai ir kitos traumos smailiais, aštriais daiktais neaptemdytų švenčių.

„Artėja ir Naujieji metai, kurie sutinkami aidint fejerverkų šūviams. Atminkime, pirotechnikos gaminiai, petardos kelia didelį pavojų vaikams ir aplinkiniams. Būkime atidūs, laikykimės visų saugumo reikalavimų ir paaiškinkime vaikams, kodėl artintis prie petardų ir mėtyti jų į žmones negalima“, – primena vaiko teisių gynėja.

Kalbėkime su vaiku apie saugumą, priminkime apie saugų elgesį namuose ir kieme. Toks pokalbis tai prevencinė priemonė, o kartu rūpesčio ženklas – vaikui parodysime, kad juo rūpinamės, kad jis yra svarbus.

Tegul Jūsų šventės būna saugios, o kartu praleistas laikas – prasminga dovana.

Vaiko teisių gynėjos mintys ir vaizdo įraše: https://youtu.be/xPSCkZzNuVw

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close