Birštono savivaldybėje vyko civilinės saugos pratybos: operatyvus ir sklandus komandinis darbas lemia visapusišką pasirengimą nenumatytoms grėsmėms

Gruodžio 14 d. Birštono savivaldybėje vyko Birštono savivaldybės lygio kompleksinių civilinės saugos pratybos „Birštono savivaldybės civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai vykdant evakuotų gyventojų priėmimą ir apgyvendinimą įvykus avarijai Astravo AE (Baltarusija)“ .

Savivaldybės administracijai Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Situacijų koordinavimo skyrius perdavė informaciją, kad Baltarusijos atominėje elektrinėje viename iš reaktorių įvyko avarija, kurios metu įvyko radioaktyviųjų medžiagų nutekėjimas. Gautas skubus Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas pradėti Vilniaus rajono savivaldybės gyventojų evakavimą bei Vilniaus miesto gyventojų laikiną perkėlimą, pasirengti priimti ir apgyvendinti šiuos laikinai perkeliamus gyventojus.

Savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras organizavo ir koordinavo Gyventojų evakavimo ir priėmimo komisijos, specialiųjų tarnybų, ūkio subjektų, savivaldybės įstaigų veiksmus evakuotų gyventojų priėmimo ir apgyvendinimo metu. Šių pratybų, vykusių Birštono sporto ir sveikatingumo centre, metu buvo patikrintas Savivaldybės pasirengimas, esant ekstremaliai situacijai. Patalpose buvo pasiruošta apgyvendinti apie 100 asmenų, įrengtas motinos ir vaiko kambarys, užimtumo erdvė, maitinimo patalpa. Pratybų metu budėjo policijos pareigūnai ir medicinos punkto atstovė.

Kauno r. visuomenės sveikatos biuro specialistai suaugusius ir mažuosius pratybų dalyvius apmokė kaip suteikti pirmąją pagalbą, įvykus nelaimei, kaip pagelbėti žmogui užspringus, dalyviai noriai atliko gaivinimo veiksmus su manekenais.

Pratybos vyko labai sklandžiai, operatyviai, joms buvo atsakingai ruoštasi iš anksto. Visos įtrauktos įstaigos puikiai atliko jiems pavestas užduotis. Pratybų dalyviai vienbalsiai pritarė, kad tokios pratybos savivaldybėje yra labai reikalingos ir ateityje jų galėtų būti surengta dar daugiau.

Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras labai dėkoja:

Gyventojų surinkimo punkto (Birštono sporto ir sveikatingumo centro) darbuotojams;

VšĮ Birštono pirminiam sveikatos priežiūros centrui;

BĮ Birštono miesto tvarkymo tarnybai;

Alytaus AVPK Birštono policijos komisariato pareigūnams;

Kauno r. visuomenės sveikatos biuro darbuotojams;

Birštono gimnazijos mokiniams;

Jaunosioms savanorėms;

Birštono trečiojo amžiaus universiteto studentams (pratybų statistams).

Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close