Spektaklio vaikams „80 pasaulių per vieną dieną“ premjera Prienuose!

Gruodžio 16 d. 12 val., Prienų kultūros ir laisvalaikio centre – premjera vaikams! „80 pasaulių per vieną dieną“ – tai teatrą ir šiuolaikinį cirką jungiantis spektaklis, skirtas 6-9 klasių moksleiviams, jų mokytojams ir tėvams.

Paskatinta dabartinio geopolitinio konteksto, spektaklio kūrybinė grupė, ryžosi nelengvos užduoties – paaugliams prieinama teatrine kalba pristatyti kolonializmo idėjų žalą. „Labiausiai kalbėti apie kolonializmą jaunajai kartai paskatino dabartiniai įvykiai Ukrainoje. Tačiau ir be to, XXI a. ištirpusios distancijos tarp skirtingų šalių ar net žemynų sukėlė daug etinių nuogąstavimų, kultūriniai skirtumai tampa vis ryškesnis ir jautresni. Labai dažnai keliautojai nepasirūpina žiniomis apie svetimą kraštą iš anksto, ir iš čia mes turime kultūros apropriacijas bei kolonializmą. Tai dažnai ne iki galo suprantama tema, kai žmonės pelnosi iš kitų kultūros arba imituoja su tragiškais įvykiais susietus kultūrinius atributus smagumo vardan.“ – sako spektaklio režisierius Gildas Aleksa.

Spektaklio inspiracija tapusi J. Verne‘o nuotykių knygą „Aplink pasaulį per 80 dienų“, šiuolaikiniam kontekstui ir jaunajai auditorijai pritaikyta dramaturgės – Kristinos Marijos Kulinič. Naujojoje jos dramoje „80 pasaulių per vieną dieną“ išryškėja dramaturgės gebėjimas kalbėti aktualiomis ir globaliomis socialinėmis temomis, tokiomis kaip kapitalizmas, karjeristinis mąstymas, seksizmas, svajonės ir jų (ne)išsipildymas – komedijos kalba. Ši pjesė kupina absurdišku ir skaudžiai atpažįstamų dialogų, situacijų, kurias patyrė ar dar tik patirs jaunieji žiūrovai. Taip pat tai itin gilus pasakojimas apie žmogaus kelionę savęs pažinimo link.

Spektaklio choreografija kuria vienas žinomiausių šiuolaikinio cirko kūrėjų Lietuvoje – Džiugas Kunsmanas. Pasinaudodamas įvairiomis cirko dramaturgijos variacijomis, kartu su menininkais Ema Senkuviene ir Kasparu Varanavičium, D. Kunsmanas sukurs labai aiškią cirko kalbą, kurioje jaunieji žiūrovai galės pamatyti vis dar nedažnai matomą sceninę kalbą scenoje bei patirti šios meno šakos prieinamumą.

Bilietus galite įsigyti www.bilietai.lt arba Prienų kultūros ir laisvalaikio centro kasose.

Spektaklį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close