Birštono meno mokykla „sugrįžo namo“: bendruomenei pristatytas renovuotas pastatas
Lapkričio 29 d., po daugiau kaip dviejų metų pertraukos, duris atvėrė renovuota Birštono meno mokykla. Po rekonstrukcijos patalpos tapo energiškai efektyvesnės, labiau pritaikytos įvairių meno veiklų vykdymui ir neįgaliųjų poreikių užtikrinimui. Šiuo metu meno mokykloje mokosi apie 200 mokinių. Rekonstrukcijos darbų vertė siekia 1 mln. 335 tūkstančius eurų.
Senasis vaikų darželio pastatas, kuriame veikė mokykla, buvo gana ilgą laiką neremontuotas, nepritaikytas meno mokyklos veiklų vykdymui, nusidėvėjęs ir energiškai neefektyvus. Birštono savivaldybės iniciatyva 2020 m. rugsėjo mėn. buvo pradėti meno mokyklos atnaujinimo darbai: padidintas pertvarų garso izoliacijos lygis, įkurta nemažai patalpų individualiems užsiėmimams, pagrindinė renginių erdvė papildyta mobilių pertvarų sistema, ant dalies pastato pirmojo aukšto stogo įrengta išskirtinėms mokinių veikloms ir parodoms skirta terasa. Pastato rekonstravimui naudotos natūralios, tvarios ir ilgaamžės medžiagos. Taip pat sutvarkyta teritorija aplink pastatą – pakeistos visiškai nusidėvėjusios takų ir gatvės dangos.
„Šiandien Birštono meno mokyklos kolektyvas sugrįžo namo. Dvejus metus, kol truko pastato rekonstrukcijos darbai, meno mokyklos mokytojai ir ugdytiniai mokėsi skirtingose miesto vietose, o šiandien turi galimybę tęsti kūrybinę veiklą naujose, specialiai pritaikytose, klasėse.
Džiaugiuosi, kad mūsų kurortas pasipildė dar vienu atnaujintu ir bendruomenei labai reikalingu objektu. Simboliška, kad pastato fasadas dekoruotas medžių motyvais. Kaip medžiai stiebiasi į viršų, taip tegul stiebiasi ir Meno mokykla: tegul kiekvienas sugrotas kūrinys, nutapytas paveikslas, pagamintas meno dirbinys tampa dar vienu žaliuojančiu lapeliu Birštono meno mokyklos medžių lapijoje“, – atidaryme linkėjo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.
Meno mokyklos pastatas įsikūręs ramioje ir gerai pasiekiamoje miesto dalyje. Nuo naujai įrengtos terasos atsiveria vaizdinga panorama į Birštono Šv. Antano Paduviečio bažnyčią, Kneipo sodą, „Tulpės” sanatoriją ir Vytauto parką. Naujajame pastate pirmas aukštas skirtas muzikos besimokantiems, o antras – dailės ir dizaino būrelių lankytojams. Mokinius pasitiks erdvi terasa, jaukios klasės ir kūrybinės erdvės.
Rekonstruojant pastatą daug dėmesio buvo skiriama ir neįgaliųjų judėjimo poreikių užtikrinimui. Šalia pagrindinio įėjimo į pastatą įrengtas elektrinis vertikalus keltuvas, pastato pirmame aukšte įrengtos nuovažos, o iš pirmojo aukšto į antrąjį galima pasikelti neįgaliųjų keltuvu. Iš galerijos į lauko terasą numatytas patekimas laiptais-keltuvu, kurie transformuojasi ir gali neįgalųjį perkelti ant lauko terasos.
Šiuo metu meno mokykloje mokosi apie 200 mokinių: nuo pačių jauniausių iki suaugusiųjų, o juos moko 20 pedagogų. Mokykloje galima mokytis muzikos, dailės, dizaino meno subtilybių, moksleiviai aktyviai ugdomi fortepijono, smuiko, būgnų, gitaros specialybėse, saksofonistų ansamblyje. Šiais mokslo metais atgaivinta akordeono specialybė.