Susitikimas su Prienų krašto kūrėjais „Poezija – tai sielos kalba“

Gražią lapkričio 24-osios popietę Šilavoto laisvalaikio salėje įvyko susitikimas su Prienų krašto kūrėjais Vilyte Viliušyte – Stelmokiene ir Jurgiu Montvila „Poezija – tai sielos kalba“.

Sakoma, kad poezija – tai sielos kalba, kuri dažnai pasako tiek daug! Ne tik apie žmogaus, bet ir apie visos tautos būseną. Kartais poeto lūpomis, regis, kalba visas pasaulis, kartais, atrodo, šaukia pati žemė. Būtent tokie jausmai apima besiklausant, mūsų krašto poetų kūrybos.

Gimti, augti, mylėti ir auginti vaikus,

Pastatyt šeimai namą ir sodinti medžius.

Gėrį, grožį sukurti ir suprasti kitus,

Gamtą, žemę branginti – tam sukurtas žmogus. – taip apie žmogaus gyvenimą eilėmis kalba susitikimo viešnia Vilytė Viliušytė – Stelmokienė.

Kaip pati Vilytė sako, jog ją užaugino Prienų rajono Veiverių krašto gimtoji žemė ir mylintys tėvai. Gimusi gausioje penkių vaikų šeimoje, buvo jauniausia ir labiausia mylima. Vaikystė prabėgo vaizdingose Lizdeikių kaimo apylinkėse prie žalio miškelio, medžiais apaugusioje sodyboje, poezijai ir dainai palankioje aplinkoje. Baigusi Veiverių vidurinę mokyklą pasirinko medicinos sesers darbą, kurį dirba iki šiolei Veiverių PSPC slaugos skyriuje. Su a. a. vyru Sigitu užaugino du sūnus. Eiliuoti pradėjo mokyklos suole ir nuo tada vis dažniau su baltu popieriaus lapu dalinasi savo džiaugsmu, nerimu ir rūpesčiais. Iki šiol yra išleidusi keturias savo eilėraščių knygeles: „Aš myliu“, „Pati tyriausia – sielos kalba“, „Apie gyvenimą – eilėmis“ ir „Dovanoju dalelę širdies“. Taip pat yra penkių poezijos almanachų bendraautorė. Vilytė Stelmokienė yra Lietuvos Nepriklausomų Rašytojų Sąjungos ir Prienų krašto kūrėjų klubo „Gabija“ narė. Mėgsta bendrauti, keliauti, dalyvauja saviveikloje. Jos sukurti eilėraščiai pasakoja apie autorę supančius žmones, jų gyvenimo istorijas, meilę Lietuvai, gimtinei, šeimai, draugams, gamtos grožiui. Ir kaip buvo miela ir gera klausytis nuoširdžių Vilytės eilių, kurias skaitė pati autorė. Juk tik pats kūrėjas geriausiai žino, kokių jausmų ir minčių apimtas parašė gražiausius poezijos posmus.

Apie kito susitikimo svečio, Jurgio Montvilos, gyvenimą ir kūrybą išsamiai ir įtaigiai papasakojo Prienų Ąžuolo progimnazijos pradinių klasių mokytoja Rima Lyberienė. Jurgis Montvila gimė Prienų r. Kunigiškių kaime. Buvo šeštas, jauniausias vaikas šeimoje. Pirmą klasę baigė Kunigiškių aštuonmetėje mokykloje, vėliau mokėsi Prienuose. Studijavo Kauno Politechnikume, įgijo techniko –mechaniko su pedagogine pakraipa specialybę. Grįžęs į Prienus dirbo inžinieriumi –konstruktoriumi Sportinės aviacijos gamykloje. Jurgis mėgsta keliauti, yra organizavęs ne vieną šeimų autoturistinį žygį po Lietuvą ir po Europos šalis automobiliais, dviračiais, pėsčiomis.

Tautos atgimimo metais Jurgis Montvila buvo aktyvus Sąjūdžio dalyvis. Tragišką Sausio 13-osios naktį budėjo prie parlamento. Jurgis nuo vaikystės augo meniškoje aplinkoje. Liaudies menas jam artimas ir suprantamas. Mama buvo audėja tautodailininkė. Vyresnės seserys taip pat – tautodailininkės. Jis pats mėgsta drožinėti. Rašyti eiles pradėjo ankstyvoj jaunystėj, tačiau savo eilėraščius skaityti viešai pradėjo palyginti neseniai. 2020 metais išleido pirmąją poezijos knygą „Toks mylintis žmogus“. Rinkinys užpildytas jaukiais, santūriais elegiškais eilėraščiais, kuriuose gvildenama meilės žmogui, gimtinei, patriotinės temos. Dalyvauja skaitovų konkursuose, skaito savo ir kitų poetų eiles renginiuose, dalyvauja mėgėjų meno veikloje. Šiuo metu yra Prienų krašto kūrėjų klubo „Gabija“ narys. Jurgis Montvila laimėjęs Prienų krašto himno sukūrimo konkursą, kurį išklausė susitikimo dalyviai. Autorius įtaigiai perskaitė eiliuotus prisiminimus apie Sausio 13-osios naktį prie parlamento. „Gyvenime reikia kurti grožį ir grožėtis tuo, kas sukurta kitų žmonių ir, žinoma, neprilygstamos kūrėjos – gamtos“ –sako Jurgis Montvila.

Susitikimo metu skambėjo Vilytės Viliušytės – Stelmokienės ir Jurgio Montvilos eilės, kurias skaitė ne tik patys autoriai, bet ir skaitovė Rima Lyberienė, renginių organizatorė Saulė Blėdienė, bibliotekininkė Kristina Tamašauskienė. Susitikimo dalyviai negailėjo šiltų aplodismentų ir geriausių linkėjimų Prienų krašto kūrėjams. Juk „Niekuomet žmogus nėra toks gražus, koks jis būna kurdamas“ (Vydūnas).

  Šilavoto laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorė  Saulė Blėdienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close