Vyko gelbėjimo tarnybų pratybos

Trečiadienį, prieš pietus, prie Prienų brolių Greimų tilto prasidėjo neįprastas sambrūzdis. Praeiviai, pamatę Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) automobilius, stabtelėdavo pasmalsauti, vairuotojai, pamatę policijos ekipažą bei pareigūnus, lėtindavo greitį, o užuomaršos dar ir puldavo segtis saugos diržus.

Įvažiavimas į Dariaus ir Girėno gatvę buvo užpildytas PGT automobilių. Nesunku tarp jų buvo atskirti Birštono komandos gelbėjimo automobilį, bei PGT automobilį, gabenantį ir motorinę gelbėjimo valtį. Kęstučio paminklo prieigose netruko susirinkti ir smalsuolių. Visiems buvo įdomu, ką tokios specialiųjų tarnybos pajėgos veikia prie Nemuno vidury dienos. PGT motorinė valtis tuo metu skrodė per Nemune vilnijančias nedideles bangas, o joje esantys specialistai gaudė virves, kuriomis pririštas ant tilto kabėjo rusvas krepšys.

Versijų būta įvairiausių. Vieni galvojo, kad ant tilto pakibo nesėkmingai nusileidęs parašiutininkas, kiti prisiekinėjo, kad matė ištrauktą skenduolį. Šį kartą klydo visi. Tądien nenutiko jokia nelaimė. Prie tilto vyko PGT organizuotos pratybos. Smalsuoliams, akylai stebintiems vandenį bei laukiantiems pamatyti kokį nors šiurpų vaizdą, teko nusivilti.

Pratybų metu buvo akivaizdu, kad policijos pareigūnų pagalba labai svarbi ne tik realios nelaimės atveju. Nors viena tilto puse pėstiesiems buvo uždrausta vaikščioti, jiems tai buvo nesvarbu. Net ir matydami policijos pareigūnus, jie drąsiai perlipdavo tvorelę, saugančią pėsčiųjų taką nuo automobilių važiuojamosios dalies, ir laviruodami tarp važiuojančių automobilių nerūpestingai įveikdavo atkarpą, kur ant tilto dirbo PGT specialistai. Vienas prienietis nepasivargino ir dviratį persikelti, ir policijos pareigūnei pakeltu tonu išreikšti nuomonę apie vykstančius gelbėjimo darbus bei „Stop“ juostomis jam užtvertą kelią. Jam, kaip ir likusiesiems, turbūt nekilo mintis, kad tarp vairuotojų taip pat yra smalsuolių, kurie vietoj to, kad stebėtų kelią prieš automobilį, žvalgosi į šalis, bandydami nesustoję pamatyti, kas vyksta, ir tai įvertinti.

Smalsumas žmogų ne tik priverčia sugalvoti neįtikėtinų istorijų, bet gali sukelti pavojų ir jo gyvybei.

Mantvydas Prekevičius

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close