Baigėsi Savivaldybės, Mokesčių inspekcijos, Užimtumo tarnybos atstovų susitikimų su seniūnijų gyventojais, verslo atstovais bei ūkininkais ciklas

Lapkričio 29 d. baigėsi beveik mėnesį trukęs Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – Kauno apskrities VMI), Užimtumo tarnybos Kauno klientų aptarnavimo departamento atstovų ir Savivaldybės vadovų bei specialistų susitikimų su gyventojais, verslo atstovais bei ūkininkais ciklas. Nuo lapkričio 3-osios vadovų ir specialistų komanda aplankė Stakliškių, Jiezno, Balbieriškio, Naujosios Ūtos, Šilavoto, Išlaužo seniūnijas, o paskutiniai susitikimai įvyko Pakuonio, Prienų ir Veiverių seniūnijose.

Kaip pažymėjo Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, susitikimai su ūkininkais rengiami neatsitiktinai. Anot mero, šiuo metu visiems yra daug iššūkių, tai ir žaliasis kursas, naujasis ES finansavimo laikotarpis, žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo naujovės, todėl net ir susitikimuose neįmanoma atsakyti į visus klausimus. Meras paragino visais iškylančiais klausimais neatidėliojant kreiptis į seniūnijų žemės ūkio, Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus specialistus, kurie padės ir pakonsultuos.

Administracijos direktorė Jūratė Zailskienė džiaugėsi, kad, nepaisant to, jog kasmet seniūnijose vyksta metiniai seniūnų atsiskaitymai bendruomenėms už įgyvendintus darbus, prieš pandemiją pradėta susitikimų su seniūnijų ūkininkais, verslo atstovais tradicija vėl atgaivinta, o prie komandos prisijungė ir mokesčių bei užimtumo sričių specialistai. Susitikimų metu pasidalinama ūkininkams aktualia ir pačia naujausia informacija.

Prienų r. savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėja Aušra Tamošiūnienė ir skyriaus specialistai – Virginija Karosevičienė, Alvidas Rinkevičius ir Audrius Rutkevičius – ūkininkams pristatė valstybės steigiamo melioracijos fondo gaires, žemės ūkio technikos registravimo naujoves, pagrindinius žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strategijos aspektus, Savivaldybės kaimo rėmimo lėšų skyrimo tvarkos aprašo pasikeitimus bei kitas aktualijas. Akcentuota, kad iki gruodžio 31 d. dar galima atnaujinti žemės ūkio valdų ir ūkininkų ūkių duomenis, taip pat iki gruodžio 30 d. galima apsidrausti pasėlius. Atkreiptas dėmesys, kad šiemet užtenka vienos (anksčiau reikėjo trijų – past.) draudimo kompanijos pasiūlymo. Taip pat ūkininkai pakviesti paskubėti iki gruodžio 5 d. teikti prašymus dėl paramos pagal Kaimo rėmimo programą. Pageidaujantieji gauti paramą gali kreiptis į Prienų r. savivaldybės administraciją. Aprašą ir prašymo formą galima rasti Prienų r. savivaldybės interneto svetainėje www.prienai.lt, skiltyje VERSLUI – ŽEMĖS ŪKIS. Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į Prienų r. savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrių tel. (8 319) 61 163 arba į žemės ūkio ir kaimo plėtros specialistus seniūnijose.

Kauno apskrities VMI Prienų padalinio vadovė Rūta Mališauskienė ir specialistai apžvelgė žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų, teikiamų pagal paslaugų kvitą, aktualijas.

Užimtumo tarnybos Prienų skyriaus vedėja Jūratė Radzevičienė pristatė nedarbo situaciją rajone ir seniūnijose. Pažymėta, kad nedarbo lygis Prienų rajone – 5,9 proc. (šalyje – 8,1 proc.), o seniūnijose taip pat mažesnis nei šalies vidurkis. Iš 1390 Užimtumo tarnyboje registruotų asmenų daugiau nei pusė – ilgalaikiai bedarbiai. Kalbant apie seniūnijas, mažiausias nedarbo lygis – Išlaužo seniūnijoje, didžiausias – Stakliškių. Atsakant į gyventojų klausimus, atkreiptas dėmesys, kad asmenys, registruoti Užimtumo tarnyboje ir dirbantys pagal paslaugų kvitus, vis tiek laikomi bedarbiais – žemės ūkio paslaugų kvitai nėra darbo santykiai. Paaiškinta, kad tokiam asmeniui galioja visos garantijos, tik Užimtumo tarnybą asmuo turi informuoti, kad tuo metu, kai dirbama pagal žemės ūkio paslaugų kvitus, jam darbo nesiūlytų.

Ūkininkai susitikimuose domėjosi ne tik žemės ūkio srities ir mokestinėmis naujovėmis, bet ir kaimo reikalų inžinerinės infrastruktūros, „Rail Baltica“ projekto, vandentiekio ir nuotekų tinklų įrengimo ir kitais rajono aktualiais klausimais.

Prienų r. savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close