Kaip išlaikyti geros kokybės grūdus kuo ilgiau?

Galima drąsiai sakyti, kad Lietuvos žemės ūkis klesti. Džiugu, kad vis daugiau tautiečių ne tik plečia savo ūkius, tačiau taip pat ir ieško inovatyvios technikos, kuri gali padėti daugelį darbų atlikti kur kas našiau ir gautą derlių išlaikyti kuo ilgiau.

Grūdai gali būti labai įvairūs, tačiau visiems jiems reikia tinkamų sąlygų, kad jie kuo ilgiau galėtų būti laikomi, kol bus tikslingai panaudoti. Pateiksime kelis būdus, kuris leis būti ramiu, kad laikomų grūdų kokybė – bus geriausia ir tuomet uždarbis iš žemės ūkio bus didžiausias.

Tinkamas drėgmės kiekis

Jeigu norite, kad nuimtas grūdų derlius kuo ilgiau išliktų kokybiškas – tokiu atveju labai svarbu, kad patalpose būtų optimalus drėgmės kiekis. Jis yra svarbu kiekvienam, augalui, kuris yra laikomas stabilioje vietoje. Tačiau grūdams – ypač, kadangi prioritetas yra sausumas. Drėgnomačius galite įsigyti čia  http://www.iagro.lt/produktai/produktai/prietaisai-ir-sensoriai/dregnomaciai/. Jų tipų yra labai daug ir labai įvairių, tad renkantis visada siūlome tartis su specialistais, kurie pagal Jūsų poreikius ir galimybes – pasiūlys ir labiausiai tinkamą įrangą. Svarbiausia yra suprasti, kad tai yra būtinas priedas, kuris gali garantuoti, kad grūdai kuo ilgesnį laiko tarpą išliks geros kokybės ir galės būti naudojami.

Svarbus greitas grūdų atvėsinimas

Svarbu, kad nuimti grūdai būtų kuo greičiau atvėsinti. Kai kurie ūkiai net naudoja azoto įrangą. Žinoma, vėsinimui yra daug metodų, galimi ir senoviniai, buitiniai. Tačiau reikia nepamiršti, kad vėsinimas yra svarbus, kadangi jis padeda ištraukti drėgmę, kuri ir leidžia ilgiau džiaugtis geros kokybės grūdais.

Švaros užtikrinimas

Grūdams yra labai svarbi švara. Tai leidžia būti ramiu, kad ne tik ilgiau išsilaikys jų kokybė, tačiau ir patys grūdai galės būti ramiai transportuojami iš vienos vietos į kitą. tam reikia gerų talpų, kurie jie bus saugiai laikomi iki tol, kol bus naudojami. Svarbu pasirūpinti, kad talpos ir technika pro kurią grūdai “eis” – būtų tinkamai paruoštos darbui/laikymui.

Grūdų būklės patikra

Jeigu norite būti ramus, kad ilgą periodą, kol grūdai yra laikomi, jie tikrai bus geros kokybės – tokiu atveju reikia atlikti reguliarias patikras. Joms taip pat reikia specialios įrangos, kuri gali padėti fiksuoti pokyčius.

Vabzdžių prevencija

Žinoma, reikia pasirūpinti priemonėmis, kurios padeda užtikrinti, kad grūdų patalpose bus kuo mažiau vabzdžių. Tik tokiu atveju jie ilgesnį laiko tarpą bus nesugadinti ir tuo pačiu džiugins geriausia kokybe.

Grūdų pokyčių fiksavimas

Patikros metu yra žiūrima, kokia jų būklė yra tuo metu, o pokyčių fiksavimo atveju yra žinoma – kaip ji keičiasi ir kokios priemonės gali padėti padaryti geresne.

Daugeliui darbų atlikti ir pokyčių stebėti galima įsigyti įrangą. Tai padeda ne tik ūkiui paprasčiau fiksuoti bet kokius pakitimus, tačiau taip pat ir džiugina, kad beveik be jokio vargo yra pasiekiamos tokios grūdų laikymo sąlygos, kurios jiems labiausiai tinka, tad ir patys grūdai yra ilgesnį laiko tarpą išlaikomi kokybiški ir gali būti naudojami duonos gamyboje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close