Namų planų kainos, kaip sutaupyti?

Daugelis žmonių svajoja gyventi nuosavame name. Jei neperkate jau pastatyto būsto ir nusprendėte pradėti nuo nulio, turėtumėte žinoti, kad jūsų laukia daug formalumų. Neretai skaičiuojant būsimas išlaidas jų sąrašas pradedamas nuo medžiagų ir darbų sąmatos, tačiau investicijoms reikia kažko daugiau, pavyzdžiui, be jos sunkiai įsivaizduojamos dokumentacijos. Tai būsto projektas. Kai kurie žmonės nustebo išgirdę, kiek jiems teks mokėti už tokį projektą. Tad verta atlikti nedidelį „namų darbą“, kad žinotumėte, nuo ko priklauso namo projekto kaina, kad galėtumėte tiksliau prognozuoti tas išlaidas. Apie namų projektus daugiau informacijos rasite „statybos akademijoje.

Kokios kainos vyrauja rinkoje?

Rinka yra plati, kaip ir pasirinkimų gausa, kadangi kiekvienas nori išskirtinio ir jiems pritaikyto namo. Dažnai pirmasis žmonių klausimas planuojant naujo namo statybą yra tai, kiek kainuos būsto projektas. Namo projektas ir jo kaina paprastai priklauso nuo dviejų dalykų: svarbi projekto apimtis, t.y. kiek ir kokios projekto dalys yra paruoštos, kiek papildomų paslaugų įtraukta. Dizaino architekto gebėjimai, patirtis, populiarumas ir kt. Gyvenamiesiems projektams reikalingas statybos leidimas, kad namą būtų galima sėkmingai statyti ir baigtas pastatas pateikti Valstybinei statybų inspekcijai. Projekto, kurio reikia norint gauti statybos leidimą ir vėliau statybą iki galo, apimtis gali skirtis, nes statybos leidimą galima gauti parengus smulkesnį projektą. Prieš pradedant rengti naujo gyvenamojo namo projektą, būtina padaryti geodezijos būdu parengtą sklypo, kuriame bus statomas pastatas, topografinį žemėlapį (topografinį žemėlapį). Standartinės gyvenamosios paskirties žemės topografinės nuotraukos kainuoja 150-200 eurų, jų pagaminimo laikotarpis yra 1-3 mėnesiai, tačiau viskas priklauso nuo regiono.

Kas padės sutaupyti?

Pirma, svarbu ne tik pasirinkti tinkamą namą ir jo dizainą, projektą, bet ir jį sukūrusį specialistą/įmonę. Nuo to priklauso bendradarbiavimo sklandumas ir galutinis rezultatas. Tada prieš rinkdamiesi projektą užduokite sau tokius klausimus, kaip ar turite vaikų (o jei ne, ar planuojate turėti vaikų ateityje), kiek žmonių gyvens name, ar kiekvienas turės atskirus kambarius ir kiek vonios kambarių bus reikalinga, ar reikia prie namo pastatyto garažo. Yra daug klausimų, o atsakymai į juos padės judėti į priekį kuriant savo svajonių namo projektą. Įvertinkite savo gyvenimo būdą, pavyzdžiui, ar jums reikia terasos, erdvės sportui, žaidimams, ar jums reikia židinio, ar kino teatro ir pan. Viską sukurkite pagal save, nepamirškite, jog kiekvienas papildomas malonumas kainuoja, dėl to rinkitės protingai ir neišlaidaukite ten, kur jūsų išlaidos tikrai nėra būtinos.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close