Kodėl verta rinktis spalvotą laką medienai?

Internetu galime užsisakyti viską. Tačiau tam reikia šiek tiek žinių, kadangi pasirinkimas perkant internetu gali būti kartais klaidinantis. Kaip pavyzdys, žinoti kokį laką rinktis medienai. Jeigu pasirinkimuose matote spalvotus lakus, ar juos verta pirkti.

O gal geriau rinktis spalvotą laką medienai?

Vienas iš išbandytų būdų, kaip užtikrinti bet kurio medinio daikto ilgaamžiškumą jūsų namuose – jį apdoroti apsaugine danga. Dažnai tai apima dažų, lakavimo ar beicavimo dažymą ir apdailą. Bet kokiu atveju lakavimas gali būti geresnis, nes sukuria apsauginį barjerą ant medienos paviršiaus. Dažymas tik sustiprina spalvą, nesuteikdamas apsaugos nuo nusidėvėjimo ar oro sąlygų. Lakas paprastai yra skaidrios, skaidrios medienos apdaila, kuri sudaro kietą viršutinį medienos paviršiaus sluoksnį. Jis yra gana patvarus ir įvairaus blizgesio. Lakai iš esmės yra kaip dažai, tik jie neturi pigmento. Dauguma lakų yra sudaryti iš poliuretano dervų ir atitinkamų tirpiklių. Taip pat yra vandens pagrindo lakų, kurie prigijo daugiausia dėl savo ekologiškumo.

Dauguma lakų yra skaidrios dervos, kurios išsaugo natūralią medienos išvaizdą, nors ir gražiai blizga. Jie yra trijų skirtingų lygių aliejinio lako: blizgaus, pusiau blizgaus ir satino apdailos. Šias charakteristikas lemia lake esančios dervos ar aliejaus tipas ir dervos santykis su alyva. Nesvarbu, ar laką sudaro tungų aliejus, virtas sėmenų aliejus, sojų aliejus, dygminų aliejus ar graikinių riešutų aliejus, pagrindinis ingredientas dažniausiai yra sintetinė arba poliuretano derva. Dėl to sluoksnis išdžiūsta į skaidrią kietą apdailą, kuri išsaugo natūralią medienos išvaizdą.

Kai kuriuose lakuose taip pat yra spalvos, suteikiančios medienai papildomo efekto – tai yra žinomas medienos dėmės aspektas. Dėmės būna įvairių atspalvių, taip pat vandens, aliejaus ir kt. Nors dėmėse esantys atspalviai dažniausiai keičia medienos spalvą, jie nesudaro sluoksnio ant medienos paviršiaus, todėl tik sustiprina natūralų medienos grožį. Dėmės prasiskverbs į medieną ir išryškins jos grūdelių raštą. Dėl to išvaizda bus dramatiškesnė nei pliko medžio. Atkreipkite dėmesį, kad galite pasirinkti, kad jūsų medienos dėmės nebūtų atspalvio arba atspalvio nebūtų, tokiu atveju jis bus beveik toks pat skaidrus kaip standartinis lakas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close