Tarptautinio bendradarbiavimo vizitas Medvežjegorsko mieste

2013 m. birželio 14–16 d. Medvežjegorsko miesto (Karelijos Respublika, Rusijos Federacija) kvietimu Prienų rajono savivaldybės atstovai – Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas, Savivaldybės tarybos narės Stefanija Bunevičienė ir Loreta Jakinevičienė, Balbieriškio pagrindinės mokyklos direktorius Stasys Valančius, Savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Urbanavičienė – lankėsi Medvežjegorsko mieste. Vizito tikslas – pasirašyti tarptautinio bendradarbiavimo sutartį tarp Prienų rajono savivaldybės ir Medvežjegorsko miesto ir taip sustiprinti susigiminiavusių miestų draugystę bei aptarti tolesnį šalių bendradarbiavimą kultūros, meno, turizmo, sporto, jaunimo, švietimo, informacijos sklaidos ir kitose srityse.

Susitikimų su Medvežjegorsko miesto pirmininku Nikolajumi Fiodaravičiumi Tuchkinu, jo pavaduotoju Nikolajumi Semionavičiumi Rykusovu, miesto tarybos deputatų pirmininke Tatjana Ivanovna Kaštanova ir kitais oficialiais asmenimis metu aptartos galimos bendradarbiavimo sritys, apsikeista nuomonėmis, atminimo dovanomis bei suvenyrais.

Birželio 15-ąją Medvežjegorsko miestas šventė 75 metų jubiliejų. Krašto muziejaus salėje tarp Prienų rajono savivaldybės ir Medvežjegorsko miesto administracijos pasirašyta tarptautinio bendradarbiavimo sutartis. Iškilmėse dalyvavo Medvežjegorsko ir Petrozavodsko miestų lietuvių bendruomenių nariai.

Medvežjegorsko miesto šventėje taip pat dalyvavo Švedijos karalystės delegacija. Kartu su Švedijos atstovais dalyvauta iškilmingoje šventės eisenoje, susitikta su vietos verslininkais, kultūros ir švietimo darbuotojais. Miestą jubiliejaus proga pasveikino ir iškilmėse dalyvavo Karelijos žemės ūkio ministras bei Karelijos įstatymų leidimo sueigos deputatas Grigorijus Nikolajevičius Manilovas, vyriausiasis Respublikinės ligoninės gydytojas Elisanas Vladimirovičius Šandalovičius.

Prienų rajono savivaldybės atstovai su vietos verslininkais, kultūros ir švietimo atstovais (V. Vinogradovu – autotransporto įmonės savininku, A. Gurjevu – turizmo verslo pirmininku, V. Mogutinu – medienos apdirbimo ir statybos verslo atstovu, S. Koltyrinu – muziejaus direktoriumi, A. Plechanovu – kultūros centro direktoriumi, M. Suchockaja-Radvilavičiūte – Medvežjegorsko miesto lietuvių bendruomenės pirmininke bei šios bendruomenės nariu Rimu Kleinu) ir kitais tautiečiais apžvelgė pirmines galimo bendradarbiavimo gaires, pasidalino įspūdžiais, apsikeitė adresais.

Vykta į ekskursiją prie Belamoro kanalo, kur pagerbtas Sandarmokso girioje nužudytų kanalo statytojų iš Lietuvos atminimas, grožėtasi Kivačo kriokliu, Kondopogos miesto medinės architektūros šedevru – 1774 m. statyta Uspenskojės cerkve, plaukiota garlaiviu Onego ežere. Susipažinta su Karelijos sostine Petrozavodsku. Apžiūrėta Onego ežero krantinė, kurioje yra paminklas Petrui I, daug įvairių skulptūrų, kurias Petrozavodskui dovanojo kiti pasaulio miestai, su kuriais palaikomi draugiški ryšiai.

Jau 2014 m. vasarą nutarta nutiesti kultūrinio bendradarbiavimo kelius, apsikeisti mokinių delegacijomis, išstudijuoti ir parengti ūkio ir verslo subjektų bendradarbiavimo galimybes.

Kelionė, gausi įvykių, vaizdų ir įspūdžių, būtų nieko verta be žmonių: be tų, su kuriais susipažinome, bendravome, kurie rūpinosi Prienų rajono savivaldybės atstovais viso vizito metu.

Prienų rajono savivaldybės informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close