Prienų-Birštono cukrinio diabeto klubas „Versmė“ atšventė savo įkūrimo trisdešimtmetį

Praėjusį šeštadienį, lapkričio 12 dieną Birštono Carito namuose vyko „Versmės“ klubo įkūrimo 30-mečio paminėjimo šventė.

Visame pasaulyje cukrinio diabeto diena minima lapkričio 14-ąją, atkreipiant visuomenės dėmesį į šią pavojingą ir masiškai plintančią lėtinę ligą.

Šventėje dalyvavo diabeto klubo nariai, LR Seimo narys Andrius Palionis, jo padėjėja Valė Petkevičienė, savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Birštono parapijos klebonas monsinjoras jonas Dalinevičius, Prienų ligoninės gydytoja endokrinologė Jūratė Milaknienė bei gydytoja endokrinologė Eimantė Raišienė, Prienų ligoninės diabeto kabineto slaugytojų komanda, besirūpinanti savo pacientų sveikata, Birštono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų atstovai, Prienų visuomenės sveikatos biuro atstovai ir kt.

Pirmininkė Birutė Bartkevičiūtė, vadovaujanti CD klubui jau vienuolika metų, pasveikino visus susirinkusius su gražiu jubiliejumi, kuris sutampa ir su insulino atradimo šimtmečiu, pasidžiaugė bendryste bei tuo, kad tie jubiliejai yra prasmingi visai bendruomenei.

Gydytoja J. Milaknienė skaitė pranešimą apie tai, kad cukrinis diabetas yra viena labiausiai pasaulyje paplitusių ligų, kuria serga apie 350 milijonų žemės gyventojų, Lietuvoje – 135 tūkstančiai, Prienuose – 1600, kasmet diagnozuojama 80-90 naujų atvejų. Gydytoja pažymėjo, kad labai svarbu reguliariai lankytis pas endokrinologą, (nors tai daro tik 34 proc.), kaip svarbu sekti ir kontroliuoti šią ligą, išvengiant didesnių komplikacijų. Taip pat endokrinologė pasidžiaugė naujovėmis ir pasiekimais šioje srityje ir įvairių paslaugų prieinamumu.

J. Milaknienė plačiau papasakojo insulino sukūrimo ir pritaikymo ligonių gydymui istoriją, ir kaip pagerėjo sergančiųjų gyvenimo kokybė, kai šiuo metu kas ketvirtas pacientas gydomas insulinu. Apie teigiamą insulino poveikį pasaulis sužinojo 1921m. lapkričio 14 dieną, kuri dabar laikoma Cukrinio diabeto diena.

Kaip visada, gydytoja paragino klubo narius neužmiršti ne tik lankytis pas gydytoją, bet ir gyventi sveiką gyvenimo būdą, judėti, mankštintis ir sveikai maitintis.

Klubo pirmininkė Birutė Bartkevičiūtė susirinkusius supažindino ne tik su klubo veikla, kuri buvo šiek tiek sustojusi karantino metu, bet ir su naujais Lietuvos sveikatos politikos dokumentais. Ji taip pat dėkojo už gražią bendrystę, pagalbą vienas kitam ir skiriamą dėmesį, už tai, kad svečiai rado laiko pabūti kartu, pasidžiaugti gerais darbais ir planais ateičiai.

Klubo narius sveikino LR Seimo narys Andrius Palionis, merė Nijolė Dirginčienė, visuomeninių organizacijų atstovai ir kiti svečiai, savanoriai, o klebonas ne tik tarė sveikinimo žodį, bet ir palaimino šventinį stalą.

Padėkos raštai buvo įteikti gydytojai J. Milaknienei ir klubo pirmininkei B. Bartkevičiūtei.

Nuotaikingą koncertą padovanojo dainininkas Evaldas Petraška bei savanorė gitaristė Augustė.

Vėliau Vytauto parke prie Kurhauzo buvo pasodintas ąžuoliukas. Sekmadienį šventos mišios už sergančius cukriniu diabetu ir už iškeliavusius Amžinybėn buvo aukojamos Birštono bažnyčioje, o pirmadienį, lapkričio 14 dieną – Prienų bažnyčioje.

Prisijungiant prie tarptautinės diabeto federacijos iniciatyvos, Pasaulinės diabeto dienos proga simboliškai mėlyna šviesa buvo apšviestas Birštono bendruomenės namų Caritas pastatas, o Prienuose – filosofo Antano Maceinos skulptūra prie kultūros ir laisvalaikio centro. Mėlyna spalva simbolizuoja Jungtinių tautų vėliavos spalvą, dangų po kuriuo gyvena visos pasaulio tautos, todėl privalome vienytis norėdami įveikti šią epideminę ir sparčiai plintančią ligą.

CD klubo „Versmė“ informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close