Europos Komisija skelbia 2022 m. rudens ekonominę prognozę Lietuvai

Dėl aukšto ekonomikos aktyvumo šių metų pradžioje Europos Komisija Lietuvos ekonomikai šiais metais prognozuoja 2,5 proc. augimą – spartesnį, nei prognozuota vasarą (1,9 proc.). Visgi Rusijos karas prieš Ukrainą ir su tuo susiję tiekimo grandinių sutrikimai, mažėjanti eksporto paklausa, padidėjęs ekonominis neapibrėžtumas ir lėtėjančios investicijos, padidėjusios energijos kainos ir slopstantis vartojimas turės neigiamą įtaką ekonomikos augimui ateityje. Prognozuojama, kad Lietuvos ekonomika 2023 metais augs 0,5 proc. – gerokai lėčiau, nei manyta vasarą (2,5 proc.). Lėtėjant kainų augimui ir atsistatant eksporto paklausai, numatoma, kad ekonomikos augimas turėtų vėl paspartėti 2024 metais – iki 2,4 proc. Darbo rinka Lietuvoje išlieka labai stipri ir tebesitęsiantis darbo jėgos trūkumas lems tolimesnį, nors ir lėtesnį, atlyginimų kilimą šalyje.

Prognozuojama, kad vidutinė infliacija pagal suderintą vartotojų kainų indeksą pasieks 18,9 proc. 2022 metais ir pradės nuosekliai mažėti iki 9,1 proc. 2023 metais ir 2,1 proc. 2024 metais. Aukšta infliacija ir spartus atlyginimų augimas didina valstybės biudžeto pajamas, todėl prognozuojamas mažesnis nei planuota viešųjų finansų deficitas tiek 2022 metais (1,9 proc. BVP), tiek 2023 metais (4,4 proc. BVP). Tikimasi, kad 2024 metais biudžeto deficitas, pasibaigus laikinos paramos namų ūkiams ir verslams priemonėms bei atsigaunant ekonomikai, taip pat dėl planuojamų mokesčių sistemos reformų mažės iki 1,8 proc.

Daugiau informacijos:

Ekonominė prognozė Lietuvai

Visas pranešimas spaudai

Visas 2022 m. rudens ekonominės prognozės dokumentas

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close