Birželio 22-ąją Prienus apšvietė „supermėnulis“

Sekmadienį nakties dangų apšvietė didesnis ir ryškesnis mėnulis. Vadinamasis supermėnulio reiškinys atsiranda, dangaus kūnui labiausiai priartėjus prie žemės. Mėnulis atrodo 14 proc. didesnis ir 30 proc. ryškesnis nei paprastai.

Astronomai šį reiškinį vadina perigėjaus pilnatimi. Perigėjus – tai mažiausias Mėnulio nuotolis iki žemės kiekvieno orbitos ciklo metu. Tiesa, perigėjaus ir pilnaties deriniu mėgautis galėjo tik kitoje Žemės rutulio pusėje, nei Lietuva, gyvenantys žmonės: Rytų Azijoje, Australijoje ir JAV vakarinėje pakrantėje, mat pats pilnaties vidurys buvo sekmadienį, 14:32 Lietuvos laiku. Europiečiai „paguodos supermėnulį“ galėjo matyti naktį iš šeštadienio į sekmadienį ir iš sekmadienio į pirmadienį.

Dangaus stebėtojai, praleidę šį reiškinį, kitą mėnulio padidėjimą galės stebėti 2014 m. rugpjūtį.

 

„Naujojo Gėlupio“ informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close