Pereinamasis prizas iškeliavo į Naująją Vilnią

Lapkričio 5 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre karaliavo liaudiškas šokis –čia vyko XVI respublikinis senjorų liaudiškų šokių kolektyvų konkursinis festivalis „Revuona“. Pasivaržyti dėl garbingo pereinamojo prizo – „Verpstės“ susirinko šešių kolektyvų šokėjai iš Joniškio, Šakių, Naujosios Vilnios, Marijampolės, Panevėžio ir Prienų.

Renginio dalyviams ir žiūrovams skambias dainas ir muziką dovanojo Birštono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Lendrūnas“ (vad. Algirdas Seniūnas).

Šio konkurso sumanytoja – Prienų kultūros ir laisvalaikio centro senjorų liaudiškų šokių grupės „Vajaunas“ vadovė Ligita Gediminienė.

Pagrindinis festivalio prizas – „Verpstė“, kurį įsteigė amatų centras „Meninė drožyba“, o sukūrė medžio skulptorius Vaidas Šeškevičius.

Šokėjų pasirodymus vertino komisija: Birštono meno mokyklos direktorė, choreografė Rasa Norvilienė, Prienų r. savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas, muzikas Rimantas Šiugždinis ir Lietuvos dainų švenčių baletmeisteris, Prienų KLC baletmeisteris Raimundas Markūnas.

Pastaruosius trejus metus „Verpste“ džiaugėsi Joniškio kultūros centro senjorų liaudiškų šokių ansamblio „Jievaras“ šokių grupė (vad. Vitoldas Krajinas), kurios šokėjai ir pradėjo konkursinio festivalio pasirodymus.

„Jievaras“ susibūrė prieš 44 metus ir 18 metų vadinosi vidutinio amžiaus žmonių liaudiškų šokių klubas „Senjorai“. Vėliau prie šokėjų prisijungė instrumentinė ir vokalinė grupės, kolektyvas tapo vyresniųjų liaudiškų šokių ansambliu ir pasivadino „Jievaru“. Bėgant metams ir dalyviams sulaukus brandesnio amžiaus, 2009 m. ansamblis „perėjo“ į kitą amžiaus grupę – senjorų.

Šokėjams ne tik smagu būti draugėje su savo tradicijomis, bėdomis ir džiaugsmais, bet jie ir stengiasi puoselėti, saugoti, plėtoti lietuviškas bei savo krašto tradicijas, liaudies šokius, dainas, muziką. Tad neatsitiktinai „Jievaro“ ansamblis inicijavo ir kas dvejus metus Joniškyje organizuoja tradicinį tarptautinį liaudiškų šokių festivalį „Jievaro tiltas“.

Šakių kultūros centro senjorų liaudiškų šokių grupė „Girėnai“ (vad. Vitalija Venienė) prieš dvejus metus atšventė 40-ties metų kūrybinės veiklos jubiliejų. Girėniškiai dalyvavo visose respublikinėse dainų ir šokių šventėse bei pasaulio lietuvių dainų šventėse. Aktyviai dalyvauja miesto, rajono ir apskrities šokių šventėse bei festivaliuose, koncertuoja įvairiuose renginiuose. Savo koncertines programas dovanojo Slovakijos, Vengrijos, Rusijos, Latvijos, Kroatijos, Bulgarijos šalių žiūrovams. Girėniškiai džiugina žiūrovą savo nuoširdumu, paprastumu, šiluma ir meile šokiui. Šokėjai patys juokauja, kad tokiame amžiuje šokdami scenoje jie jau „neprognozuojami“… Tad „vadovytė“(taip jie vadina savo vadovę) negalinti ant jų pykti.

Renginio šeimininkai – Prienų kultūros ir laisvalaikio centro senjorų liaudiškų šokių kolektyvas „Vajaunas“ (vad. Ligita Gediminienė). Suvalkijos žemėse užaugintas, Nemuno upėje išpraustas, dainų šventes, konkursus ir festivalius apkeliavęs „Vajaunas“ į liaudiško šokio puoselėtojų gretas įsiliejo prieš 24 metus. Šiuo metu kolektyve šoka 16 linksmų, širdimi nesenstančių šokėjų. Tai įvairių profesijų žmonės, savo laisvalaikį paskyrę liaudies šokiui, liaudies tradicijų puoselėjimui ir perdavimui jaunajai kartai.

Kolektyvas aktyviai dalyvauja Prienų miesto ir rajono bei kitų Lietuvos miestų ir miestelių šventėse, regioniniuose, respublikiniuose, tarptautiniuose konkursuose, festivaliuose, Lietuvos dainų šventėse. Prienų kraštą garsino tarptautiniuose festivaliuose bei šventėse Lenkijoje, Latvijoje, Švedijoje, Slovakijoje.

Vajauniškiai labai džiaugiasi 2018 m. į kolektyvo lizdą nutūpusia „Aukso paukšte“. Šokėjai yra laimingi galėdami atverti savo širdis liaudies menui ir tikisi, kad dar ilgai galės puoselėti liaudišką šokį, džiuginti kitus ir patys džiaugtis teikiama šokio palaima. Kolektyvo tikslas – propaguoti ir vystyti liaudies šokio tradicijas savo krašte, puoselėti tautinę kultūrą, pažinti ir gerbti savo tautos istoriją.

Kolektyvo credo: „Kolektyvas mūs nejaunas, bet pasiutiškai vajaunas (karingas)!“

Prienų scenoje sukosi ir KC Panevėžio bendruomenių rūmų senjorų liaudiškų šokių grupė „Sidabra“, vadovaujama Kristinos Nainienės. Kolektyvas gyvuoja 34 metus. Daug keliauja, koncertuoja Lietuvoje bei užsienyje.

„Mes visada esame jauni, kol šokame!“ – tai pagrindinis šokėjų devizas.

Naujosios Vilnios kultūros centro senjorų liaudiškų šokių grupė „Lendrūnas“, vadovaujamas Virginijos Čereškienės-Beviršės, yra įvairių renginių, festivalių, respublikinių ir tarptautinių konkursų dalyvis. Koncertavo Lenkijoje, Latvijoje, Gruzijoje, Kroatijoje. Šiais metais koncertavo Šiaurės Amerikos 16-oje lietuvių tautinių šokių šventėje (JAV, Filadelfija). 2021 m. suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvų respublikiniame konkursiniame festivalyje „Pora už poros“ tapo laureatais, kolektyvui suteikta I kategorija. Kolektyvo credo: „Šokome vakar, šoksim šiandien, šoksim rytoj, nes šokis – mūsų gyvenimas“.

Marijampolės kultūros centro senjorų liaudiškų šokių grupė „Sidabra“, vadovaujama Virginijos Sagulinos, gyvuoja 36 metus. Sidabriečiai dalyvauja visose Lietuvos dainų šventėse, yra tarptautinio festivalio „Supynėm šokių pynę“ iniciatoriai. Kolektyvas yra respublikinio konkurso „Pora už poros“ laureatai, „Auksinės paukštės“ laimėtojai, daugelio festivalių bei renginių įvairiuose Lietuvos miestuose, regionuose dalyviai. „Sidabros“ šokėjams plojo Vengrijos, Prancūzijos, Turkijos, Latvijos, Lenkijos, Švedijos, Italijos, Graikijos žiūrovai.

Sidabriečiai teigia: „Gyvenimas – tai šokis. Nesvarbu, kurioje vietoje jis baigsis – svarbiausia pats šokio momentas, kuris jaudina, keri, įtraukia, atpalaiduoja ir priverčia šypsotis“.

Konkurso dalyvius sveikino Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, Prienų KLC direktorė Virginija Naudžiūtė ir direktorės pavaduotoja, šio konkursinio festivalio iniciatorė bei organizatorė, šokių kolektyvo „Vajaunas“ vadovė Ligita Gediminienė. Jos džiaugėsi net šešioliktą kartą vykstančiu festivaliu, dėkojo dalyvaujantiems kolektyvams ir linkėjo dar ilgai patiems džiaugtis šokiu bei džiuginti kitus.

Komisijos sprendimu pagrindinis konkursinio festivalio pereinamasis prizas iškeliavo į Vilnių – jį laimėjo Naujosios Vilnios kultūros centro senjorų liaudiškų šokių grupė „Lendrūnas“ (vad. Virginija Čereškienė-Beviršė).

Smagiam prisiminimui visiems kolektyvų vadovams buvo įteiktos Prienų rajono savivaldybės mero pasirašytos padėkos, Prienų KLC gėlės ir suvenyrai – menininkės Aušros Deltuvienės autoriniai darbai.

„Iki susitikimo kitais metais!“ – linkėjo L. Gediminienė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close