„Erasmus+ KA-2“ projekto „Finansinis raštingumas – kelias į saikingą vartojimą“ susitikimas Slovakijoje

Spalio 02–08 d. Prienų ,,Žiburio“ gimnazijos, pagrindinės projekto „Finansinis raštingumas – kelias į saikingą vartojimą“ koordinatorės, dalyviai vyko į susitikimą Slovakijoje, Komarno mieste, kur kartu su Rumunijos, Graikijos ir Portugalijos partneriais dalyvavo Strednaodborno profesinio ugdymo mokykloje vykusiose projekto veiklose.

Prienų ,,Žiburio“ gimnazijai atstovavo mokinės Ieva Struckaitė, Vėjūnė Savickaitė, Justina Pokelevičiūtė ir Viktorija Koklevičiūtė. Mokines lydėjo ekonomikos mokytoja Laima Raudonikienė, anglų kalbos mokytoja Jurgita Barkauskienė bei pavaduotoja ugdymui Daiva Sabanskienė.

Per penkias projektinio susitikimo dienas kiekvienos šalies mokiniai pristatė projektinius darbus, mokiniai ir mokytojai sužinojo apie kitų šalių bankų sistemas, šeimos biudžetus bei galėjo palyginti su savo šalies ekonominiu lygiu. Teko atlikti ir praktines užduotis – kaip pagal duotą planą surasti mieste esančius bankomatus, sužinoti, koks tai bankas bei kokias funkcijas atlieka, pagal pateiktas situacijas sudaryti šeimos biudžetą. Šias užduotis atliko mišrios komandos. Atlikdamos užduotis jos galėjo artimiau susipažinti viena su kita, visi buvo įsitraukę į diskusiją. Didelį įspūdį visoms komandoms padarė paskaita ,,Say ,,NO“ to thedress“ apie greitosios mados pasekmes. Ši informacija privertė mokinius susimąstyti, kokią žalą daro gamtai pats žmogus. Žinoma, buvo aplankyta Komarno tvirtovė, Kremnicos pinigų muziejus, tunelis ,,Andrej“, kuriame buvo kasinėjama ir ieškoma aukso, o Slovakijos sostinėje Bratislavoje –centrinis bankas, kuriame taip pat vyko praktinės užduotys. Linksmiausia užduotis buvo lobių paieškos, per kurias mokiniai atliko sportines bei logines užduotis, mokytojų komanda taip pat neatsiliko virvės, šaudymo užduotyse. Kiekviena šalis pasodino po medelį. Mūsų gimnazijos atstovai sodino migdolą. Įdomu būtų pamatyti po kelerių metų, kaip auga mūsų pasodintas medelis.

Paskutinę dieną vainikavo sertifikatų įteikimai, rumunų, graikų, portugalų, slovakų bei lietuvių liaudies šokiai. Tai jau trečiasis projekto susitikimas, kuriame skleidžiama žinia apie finansinį raštingumą, saikingą vartojimą, kaip galime prisidėti prie savo tvarios aplinkos kūrimo.

Prienų „Žiburio“ gimnazijos

projekto koordinatorė

ekonomikos mokytoja Laima Raudonikienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close