Atsakingo vartojimo pamokos gali vykti kiekvienoje mokykloje

ARATC nuotr. ARATC aplinkosauginio ugdymo specialistė V. Undzėnienė atsakingo vartojimo mokymus rengia įvairaus amžiaus vaikams

Mažiau pirksi – mažiau išmesi. Tokiu principu kviečia vadovautis Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) aplinkosauginio ugdymo padalinio darbuotojai, pristatantys naujovę – į ugdymo procesą integruojamą atsakingo vartojimo mokymo programą įvairaus amžiaus moksleiviams.

Mokymų idėja kilo pastebėjus, kad ARATC pakartotinio daiktų naudojimo centre „TikoTiks“ besilankantys vaikai ir jaunimas yra labai žingeidūs, atsakingi, besidomintys tvaraus gyvenimo aktualijomis.

„Mūsų padalinyje apsilankę moksleiviai sužino daug informacijos apie rūšiavimą, virtualiai pakeliauja po rūšiavimo įrenginius, mokosi rūšiuoti ir labai norisi, kad tos žinios neužsimirštų, kad atsinaujintų ir prasiplėstų. To siekdami parengėme Atsakingo vartojimo programą, kuri sėkmingai integruojama į mokomųjų dalykų programas“, – pasakojo ARATC aplinkosauginio ugdymo specialistė Vaida Undzėnienė.

Ji džiaugiasi, kad integruotų mokymų programa buvo palankiai sutikta, o mokymais jau domisi ir žemesniųjų klasių moksleiviams, ir net dvyliktokams dėstantys mokytojai.

Atsakingo vartojimo mokymai vyksta mokyklose, geografijos, biologijos, etikos ir kitų dalykų pamokų metu, suderinus su mokytojais, norinčiais paįvairinti mokymo procesą, suteikti mokiniams naujų patirčių ir žinių.

Šių mokymų prioritetas – atsakingo vartojimo skatinimas. „Norime, kad moksleiviai ne tik žinotų, kaip rūšiuoti atliekas, bet ir vengtų jų susidarymo, formuotų saikingo apsipirkimo ir vartojimo įgūdžius, pripažintų ir rinktųsi pakartotinį naudojimą, pirmenybę teiktų daugkartiniams daiktams, keistų savo požiūrį į greitosios mados principus ir suvoktų jos pasekmes“, – sakė ARATC Aplinkosauginio ugdymo specialistė Vaida Undzėnienė, pridurdama, kad mokymai gali būti organizuojami ir suaugusių žmonių grupėms.

Šiais metais mokymų programoje didžiausias dėmesys skiriamas maisto bei tekstilės atliekų susidarymo prevencijai ir jų rūšiavimui bei tvarkymui.

Kaip apsipirkti, bet neprisipirkti, ką reiškia pakuočių ženklinimas ir ką su jomis daryti, kaip elgtis, kad mūsų daiktai nevirstų atliekomis ir kur dėti tai, ką jau pavertėme atliekomis? Atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų galima sužinoti atsakingo vartojimo mokymų metu.

Dėl mokymų kreipkitės į ARATC aplinkosauginio ugdymo specialistę Vaidą Undzėnienę, tel. +370 618 61645 arba el. paštu: vaida.undzeniene@alytausratc.lt.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close