Spalio 15–16 d. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skriaus vedėja Eglė Uleckienė dalyvavo išvykoje į Estiją. Ji vyko kartu su grupe aktyviausių iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ dalyvių, kurie už kūrybingų ir prasmingų vaikų vasaros užimtumo veiklų organizavimą savo įstaigose buvo apdovanoti Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministrės padėkomis bei kelione į Estiją.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, kuriam vadovauja Eglė Uleckienė, aktyviai dalyvavo akcijoje „Atverk duris vasarai“ ir pateko tarp aktyviausių iniciatyvos veiklų organizatorių už įdomias kultūrines veiklas, paįvairinusias vaikų vasaros atostogas.

Birželio mėnesį Vaikų literatūros skyriuje vyko spektaklis vaikams „Ką čia sužinojus?“. Pažiūrėti spektaklį į biblioteką atėjo „Ąžuolo“ progimnazijos mokiniai su mokytoja Rima Lyberiene, „Saulutės“ lopšelio-darželio auklėtiniai. „Revuonos“ pagrindinės mokyklos dienos stovyklą lankantys vaikai bibliotekoje dalyvavo meditaciniame žaidime pagal knygą „Esu tyloje“, robotikos užsiėmime, jiems vyko piešimo ant kūno su grimo dažais pamoka.

Liepos mėnesį Vaikų literatūros skyrius, kartu su projektu „Stipri šeima Prienų krašte“, socialiai pažeidžiamų grupių vaikams organizavo edukacinį užsiėmimą Prienų krašto muziejuje, kur vyko naminių ledinukų gamyba bei garsiniai skaitymai. Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro „Pienės pūkas“ lankytojai Vaikų literatūros skyriuje dalyvavo edukacijoje, kurios metu buvo gaminamas knygiukas apie Prienų kraštą. Vyko dirbtuvės su putomis, kuriose dalyvavo ukrainiečių mamų bendruomenė su vaikais. Renginys buvo organizuojamas kartu su partneriais „Stipri šeima Prienų krašte“.

Rugpjūčio mėn. bibliotekoje vyko knygos „Illuminature: nušviesta gamta“ pristatymas su dirbtuvėmis bei meditaciniai žaidimai. Juose dalyvavo Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo edukacijos centro dienos stovyklos vaikai. Stovykla buvo organizuota įgyvendinant projektą „Bendradarbiavimas integruojant socialinę atskirtį patiriančius vaikus ir paauglius“.

„Atverk duris vasarai“ – jau septintus metus iš eilės vykstanti Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inicijuota akcija, kviečianti mokyklas, bibliotekas, muziejus ir kitas įstaigas atverti duris vasarą ir suteikti vaikams galimybę prasmingai leisti atostogas. Prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ 2022 m. prisidėjo 270 įstaigų: bibliotekų, daugiafunkcių centrų, neformaliojo vaikų ugdymo įstaigų, bendrojo lavinimo mokyklų, muziejų ir kitų bendruomenių, kurios nemokamai suteikė savo erdves ir aktyvia, saugia ir turininga veikla užėmė daugiau nei 25000 vaikų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close