Alytaus apskrityje vykdoma akcija „Švilpukas saugo“

Rudeniop suaktyvėja laukinių gyvūnų migracija, ypač spalį, lapkritį bei gruodį, kai tamsusis paros laikas gana ilgas, o gyvūnai migruoja iš laukų į miškus. Būtent šiuo metu miškingoje Alytaus apskrityje stebimas eismo įvykių padaugėjimas. Neretai, staiga į važiuojamąją kelio dalį išbėgęs gyvūnas apgadinama transporto priemonę, tačiau po tokio susidūrimo gali nukentėti ir žmonės, ir gyvūnai. Šiais metais visoje Alytaus apskrityje užregistruota 275 eismo įvykiai su gyvūnais, dažniausiai tai stirnos, briedžiai bei elniai, šernai ir lapės. Galima pasidžiaugti bent tuo, kad iš visų fiksuojamų atvejų šiais metais tėra du įskaitiniai eismo įvykiai, kurių metu nukentėjo žmonės. Daugiausia susidūrimų su laukiniais gyvūnais užregistruota Prienų rajone – 70 eismo įvykių, tuomet Lazdijų r. – 64 bei Alytaus r. – 59.

Spalio 26 d. Alytaus apskrityje vykdoma Lietuvos policijos ir UAB „Eoltas“ inicijuota akcija „Švilpukas saugo“. Šios prevencinės priemonės metu kelių policijos pareigūnai stebės ar vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklių ir kartu dalins saugumo priemones – ultragarsinius švilpukus. Alytaus apskrities policijos pareigūnai primena, kad labai svarbu pasirinkti saugų važiavimo greitį ir būti budriam, ypatingai miškingose, neaptvertose kelio atkarpose. Pastebėjus kelio ženklą ,,Laukiniai gyvūnai“, reikia nepamiršti, jog nurodytame kelio ruože tikimybė pastebėti ar netgi susidurti su briedžiu, stirna ar kitu miško gyvūnu yra didesnė.

Išvengti susidūrimo su laukiniu gyvūnu kelyje gali padėti prie šoninio automobilio veidrodėlio lengvai priklijuojamas specialus ultragarsinis švilpukas, kadangi gyvūnai gali girdėti aukšto dažnio garsus, taip pat ir minėto švilpuko skleidžiamą ultragarsą. Tokios saugos priemonės ypač aktualios dabar, rudenį, kai migruojant gyvūnams, vairuotojams kyla didesnis pavojus. Prevencinę priemonę „Švilpukas saugo“ inicijuoja ir ultragarsiniais švilpukais pasirūpino UAB „Eoltas“ kartu su įmonės verslo partneriais. Anot švilpukų gamintojų, ši prevencinė priemonė (ultragarsinis švilpukas) tampa veiksminga automobiliui pasiekus 3050 km/val. greitį. Priklausomai nuo oro sąlygų, švilpukas veikia net 2 kilometrų atstumu.

Alytaus apskrities policijos pareigūnai linki visiems saugių kelionių.

2022-uosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Gyvūnų gerovės metais.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close