Spalio 18-oji – Europos Komisijos kovos su prekyba žmonėmis diena

Spalio 18 d. nuo 15.00 iki 18.00 val. Prienuose vyks informacinė akcija prieš prekybą žmonėmis. Akcija prasidės Prienų PC „Maxima“ (Vytauto g. 17), kur į pirkinių vežimėlį bus talpinama informacija apie prekybą žmonėmis. Vežimėlis toliau judės į Prienų autobusų stotį, Prienų Laisvės aišktę, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos kiemelį, Prienų Beržyno parką ir savo maršrutą baigs PC „Maxima“ (Kauno g. 34). Kiekviename taške užtrunkant 15 min. Prie šios akcijos jungiasi: Prienų r. policijos komisariatas, organizacija „Raudonasis kryžius“, atvira jaunimo erdvė „Prienas“.

Šioje informacinėje kampanijoje dalyviai mobiliai judėdami po viešąją erdvę pasakoja apie prekybos žmonėmis grėsmes ir pavojus, naujas tendencijas, pagalbos suteikimą nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis, informuoja apie apsisaugojimo priemones ir būdus bei pagalbos linijos tel. Nr. 8 800 91119.

Prekyba žmonėmis – žmonių verbavimas, pervežimas, perdavimas, slėpimas ar jų priėmimas gąsdinant, panaudojant jėgą ar kitas prievartos, grobimo, apgaulės, sukčiavimo formas, piktnaudžiaujant padėtimi ar pažeidžiamumu arba mokant ar priimant pinigus ar kitą naudą tam, kad būtų gautas kito tą žmogų kontroliuojančio asmens sutikimas siekiant išnaudoti.

Šiandien pasaulyje egzistuoja daugybė prekybos žmonėmis formų. Jos nuolat kinta, atsiranda vis naujų būdų ir priemonių, prisidedančių prie žmonių išnaudojimo pačiais įvairiausiais tikslais. Raginame būti budriais ir saugiais, mokėti atpažinti įvairias prekybos žmonėmis formas, žinoti kaip padėti sau ir pažįstamam, pakliuvusiam į bėdą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close