Sibiro kančias ištvėrę, grįžę žemėn Lietuvos…

Birželio 14-oji ne tik tautos gedulo, bet ir vilties diena. Vilties išgyventi, vilties sugrįžti į Tėvynę, vilties išvysti savo artimuosius. Viltis palaikė tremtinius ir kalinius sunkiausiais, juodžiausiais jų gyvenimo metais, suteikė jėgų ir tvirtybės.

Birželio 14 d. Šilavoto laisvalaikio salėje vyko seniūnijos tremtinių susitikimas „Sibiro kančias ištvėrę, grįžę žemėn Lietuvos…”, skirtas Gedulo ir vilties dienai. Susitikime dalyvavo Šilavoto seniūnijoje gyvenantys tremtiniai, Prienų 6-osios šaulių kuopos šauliai, miestelio gyventojai. Tylos minute buvo pagerbtas mirusiųjų tremtinių atminimas, nunešta gėlių prie paminklo Laisvės kovotojams. Šilavoto laisvalaikio salės folkloro ansamblio „Akacija” paruoštoje programoje skambėjo tremtinių dainos ir eilės. Apie tragiškus istorinius įvykius, lėmusius lietuvių tautos okupaciją ir genocidą, kalbėjo Prienų 6-osios šaulių kuopos vadas Sigitas Žalys.

Jaunieji renginio dalyviai Dominykas ir Uršulė susirinkusiuosius pradžiugino eilėmis apie Lietuvą ir išdalino vilties paukščius, kurie primins apie šį susitikimą.

 

Saulė Blėdienė,

kultūrinių renginių organizatorė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close