Literatūriniai dvigubi gurmanų pietūs

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka rugsėjo 29 d. pakvietė skaitytojus į literatūrinius gurmanų pietus, dvejus tuo pačiu metu. Jiezno bibliotekoje vyko susitikimas su prozininke, rašytoja, Lietuvos rašytojų sąjungos nare, apdovanota literatūrine Juozo Paukštelio premija, Rasa Aškinyte. Mokyklų jaunimui ji pažįstama kaip filosofijos ir etikos vadovėlių autorė ir bendraautorė. Prieniškiai diskutavo su rašytoju, literatūros kritiku, filosofu, siurrealistu ir fantastu Jaroslavu Melniku bei literatūrologe dr. Neringa Butnoriūte.

Rasa Aiškinytė pasakojo, kaip ji rašo knygas, kokias emocijas stengiasi perteikti kūryba. Jaunimui taip pat patarė kurti ir nebijoti rašyti: „Žinau, kad rašymas yra sunkus ir nuobodus procesas, tačiau skatinu kiekvieną – nebijokit rašyti. Čia atsispindi jūsų vidinis pasaulis. Kūryboje galite išlieti liūdesį, džiaugsmą. Išlaisvinkit save, nes mes ir taip daug kur esame suvaržyti“, – kalbėjo Rasa Aškinytė.

 Jaroslavas Melnikas noriai pasakojo apie savo kūrybą ir kūrinių vertimus į anglų, prancūzų, vokiečių, italų, esperanto, rusų, ukrainiečių, azerbaidžaniečių, kroatų ir kt. kalbas. Autorius galvoja, kad jo knygų populiarumą Lietuvoje ir užsienyje lemia tai, kad jis kalba apie visiems rūpimas egzistencines, bendražmogiškąsias problemas, ieško atsakymų į klausimus, kas yra Saugumas, Laisvė, Dievas, Kultūra… Pasak rašytojo, „mums trūksta supratimo, kokiame pasaulyje mes gyvenam. Žinoma, kiekvienas rašytojas turi savo idėją, savo gyvenimo idėją. Todėl aš noriu, kad tos idėjos, tas mano pasaulio suvokimas ir būtų perteiktas kūryboje“. Rašytojas minėjo, kad jį labiausiai domina žmogus siela, todėl ir jo kūriniuose, veikėjai patiria daug išgyvenimų, paklūsta impulsams, kurie priverčia peržengti įprasto gyvenimo normas. Tačiau atsidūrę visiškoje nežinioje, vis tik veikėjai atranda išeitį.

 „Gurmanų restoranas. Dienos pietūs: šviežia knyga“ – tęstinis kultūrinių renginių projektas, finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, Prienų rajono savivaldybės. Projekto partneris – Viešoji įstaiga „Rašytojų klubas“.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close