Tyrimas atskleidė, kad raudoni automobiliai į avarijas patenka dažniausiai

Automobilių spalvos dažnai atspindi savininko asmenybę. Konservatyvūs pirkėjai mėgsta monochromatines spalvas, o ekstrovertai nevengia ryškesnių automobilių. Visgi, nors automobilių gamintojai siūlo įvairioms asmenybėms tinkančias spalvas, didžioji dalis vairuotojų renkasi laiko patikrintus tonus.

Automobilių spalvų tendencijos dažnai skiriasi pagal šalis – JAV gyventojų mėgstami atspalviai nebūtinai yra populiarūs Vokietijoje, Ispanijoje, arba Meksikoje. Apskritai, automobilių spalvų tendencijos nėra pastovios – laikui bėgant jos kinta, kai gamintojai rinką papildo naujais atspalviais.

Vis dėlto, automobilio spalva nėra vien tik stiliaus klausimas. Pavyzdžiui, pasirodo, kad raudoni automobiliai į eismo įvykius patenka dažniau, kas tik dar labiau įrodo būtinybę rinktis atsakingai. „carVertical“ automobilių ekspertai atliko tyrimą siekdami nustatyti pačias populiariausias automobilių spalvas ir jų pasirinkimo tendencijų pokyčius.

Vairuotojai vengia spalvingų automobilių

Ryškiaspalviai automobiliai gerokai dažniau sutinkami šilto klimato šalyse nei šiaurinėje pasaulio dalyje. Vairuodami spalvingą automobilį Norvegijoje, Švedijoje, ar Kanadoje galite susilaukti kreivų žvilgsnių, tačiau, Kalifornijos ar Italijos gyventojams tai atrodo visiškai įprastas ir normalus pasirinkimas.

Verta paminėti, kad balti automobiliai yra populiaresni šalyse, kuriose vyrauja aukšta oro temperatūra, nes balta spalva atspindi saulės šviesą ir neleidžia salonui taip stipriai įkaisti.

Neseniai atlikto tyrimo metu nustatyta, kad balta spalva yra populiariausia Australijoje (39,1% visų automobilių) ir Europoje (26,8%). Australai taip pat mėgsta sidabrinius (15,9%) ir pilkus automobilius (14%). Europiečiai pilką spalvą mėgsta dar labiau (25,9%), bet nuo jos nedaug atsilieka ir juoda (24,5%).

Panašus procentas juodų automobilių sutinkamas ir JAV (24,7%). Tačiau, amerikiečiai taip pat mėgsta baltus (20,9%) bei sidabrinius (17,3%) automobilius.

„71% mūsų platformoje patikrintų automobilių yra monochromatiniai – juodi, balti, pilki arba sidabriniai. Tai įrodo, kad žmonės transporto priemones renkasi gana konservatyviai“, – teigia automobilių ekspertas ir „carVertical“ komunikacijos vadovas Matas Buzelis.

Automobilių spalvų tendencijos keičiasi

Automobilių spalvų tendencijos stipriai pakito per pastaruosius 20 metų. 42% automobilių, kurie pagaminti 2002 metais ir patikrinti minėtoje automobilių istorijos platformoje, yra pilki arba sidabriniai. Tuo tarpu, baltų automobilių tada beveik nebuvo, nors dabar ši spalva yra viena populiariausių.

Šiandien situacija yra stipriai pakitusi. Iš visų mūsų patikrintų 2020 metais pagamintų automobilių, 26% jų buvo pilki ir 18% balti.

Juodų automobilių populiarumas tiek 2002, tiek 2020 metais išliko panašus. Kartais spalvų tendencijos tęsiasi vos keletą metų. Pavyzdžiui, rudų automobilių populiarumas stipriai išaugo 2012 ir 2014 metais, bet netrukus pradėjo kristi.

Kokios spalvos automobilį vairuoti saugiausia?

Tyrimo metu nustatyta, kad automobilio spalva turi įtakos tikimybei patekti į eismo įvykį. 60% platformoje tikrintų raudonų automobilių yra buvę eismo įvykyje – galima daryti prielaidą, kad šios spalvos automobilius vairuoti turėtų būti pavojingiausia.

Ruda (59%) ir juoda (57%) taip pat yra spalvos automobilių, kurie į eismo įvykius patenka dažniau nei kiti. Toliau seka geltona (55%), mėlyna (54%), balta (50%), ir pilka (50%). Nors skirtumai nėra labai dideli, tyrimo rezultatai įrodo, kad kai kurių spalvų automobiliai į eismo įvykius patenka dažniau.

„Faktas, kad raudoni automobiliai patenka į eismo įvykius dažniau, nestebina. Sportiniai automobiliai dažnai yra raudoni, o greičio mėgėjai taip pat dažniau renkasi raudonos spalvos automobilius nei konservatyvūs vairuotojai. To pakanka paaiškinimui, kodėl raudoni automobiliai yra šio sąrašo viršuje“, – pasakoja M. Buzelis.

Per keletą pastarųjų dešimtmečių automobilių gamintojai pristatė daug ryškių spalvų. Tačiau, panašu, kad pilkos, baltos, ar juodos spalvos populiarumas artimu metu nesiruošia kristi.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close