Pasibaigusi akcija „Vasara su knyga“

Netruko prabėgti jau septintoji „Vasara su knyga“: nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. vykusi skaitymo skatinimo akcijos iššūkyje dalyvavo įvairaus amžiaus skaitytojai ir, kaip rodo vasaros patirtis, vienodai azartiškai knygas skaitė ir mokiniai, ir jų tėvai, ir senjorai. „Įkvėpk knygų magijos!“ – ragino „Vasara su knyga“ organizatoriai. Į raginimą šią vasarą Lietuvoje atsiliepė daugiau kaip 30 000 skaitytojų. Tai – skaitymo skatinimo akcijos „Vasara su knyga“ rekordas!

 Akcijoje aktyviai dalyvavo ir Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos skaitytojai: bibliotekoje ir jos padaliniuose užsiregistravo 286 skaitytojai. Visas 2022 m. užduotis – perskaityti knygą apie žmogaus ryšį su gyvūnu (-ais), Baltijos šalių autoriaus knygą, biografinę knygą, knygą, kurios pavadinimas – vienas žodis, šeimos nario vaikystėje mėgtą knygą – įveikė 188 skaitytojai, jie perskaitė 1205 knygas. Aktyviausi buvo Veiverių, Išlaužo, Naujosios Ūtos ir Kašonių bibliotekų lankytojai.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriuje buvo skaitytojų, kurie skaitymo iššūkį įveikė po keletą kartų. Šie skaitytojai – Dalia Ališauskienė, Bernardas Smirinenko, Jūratė Cholodova, Snieguolė Milušauskienė, Snieguolė Arlauskienė ir kiti. Aktyviausi mažieji bibliotekos skaitytojai, dalyvavę akcijoje „Vasara su knyga“ – Guosta Stambrauskaitė, Sofija Rūtytė, Salomėja Juškevičiūtė, Emilija Stabačinskaitė ir kiti. Aktyviai į vasaros skaitymus įsitraukė ir nemažas būrelis bibliotekos padalinių skaitytojų: Kašonių bibliotekoje – Roma Astrovienė, Audronė Rudzenskienė, Donatas Šipkauskas ir Kotryna Šipkauskaitė, Emilija Misevičiūtė ir Dominykas Misevičius; Vaiverių bibliotekoje – Birutė Vitalija Čivinskienė, Albina Rimskienė, Meida Krutulytė, Marta ir Ema Kazulytės, Justė Krušinskaitė; Naujosios Ūtos bibliotekoje – Laima Vaznienė, Elena Stadalienė, Anelė Lukjančuk, Rugilė Žilinskaitė, Ieva Jasukaitytė, Luknė Milušauskaitė.

Populiariausios knygos tarp skaitytojų buvo Antuano de Sent Egziuperi „Mažasis princas“, Jacko Londono „Baltoji Iltis“, Delios Owens „Ten, kur gieda vėžiai“, Noros Ikstenos „Motinos pienas“, Kristinos Sabaliauskaitės „Petro imperatorė“, Anos Frank dienoraštis, Justino Marcinkevičiaus „Grybų karas“, Nicholo Evanso „Arklių užkalbėtojas“, Vytės Nemunėlio „Meškiukas Rudnosiukas“, Jono Biliūno „Kliudžiau“. 

Pagrindinė projekto rėmėja – išmaniųjų technologijų bendrovė „Xiaomi“ jau apdovanojo burtų keliu išrinktus laimėtojus.  Nors Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos skaitytojams nepasisekė laimėti pagrindinį prizą, kiekvienas iššūkį įveikęs dalyvis bus apdovanotas diplomais ir spalvingais knygų skirtukais.

 „Vasara su knyga“ – septintus metus apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų, mokyklų bibliotekų, Lietuvos aklųjų bibliotekos su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija organizuojama skaitymo skatinimo akcija. Siekiant įtraukti daugiau visuomenės grupių, specialių skaitymo poreikių turintiems žmonėms suteikta prieiga naudotis virtualios bibliotekos ELVIS garsinių knygų fondu.

 Pagrindinis informacinis partneris – LRT, pagrindinis akcijos rėmėjas – „Xiaomi“.

 Akcijos draugai: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, IBBY, leidyklos „Alma Littera“, „Nieko rimto“, „Vaga“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, „Aukso žuvys“, „Debesų ganyklos“, Audioteka.lt, garsinių knygų biblioteka „Elvis“, „Urtės tekstilė“, peteliškių namai „DomBow Ties“, „DenimDiaries“, „Muilo virtuvė“, „Biblioteka visiems“, „Švieskime vaikus“, „Verocafe“, kurjerių tarnyba „Samus“,„Pažymėtas.lt“.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close