Maestro Gintaro Rinkevičiaus diriguojamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras atvyksta į Birštoną

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, kartu su solistais, vienu žymiausių Lietuvos baritonų Vytautu Juozapaičiu ir sopranu Ieva Barbora Juozapaityte, atvyksta į Birštoną. Rugsėjo 24 d. orkestras koncertuos Birštono kultūros centre. Čia klausytojai galės išgirsti klasikos šedevrais tapusių G. Verdi, G. Puccini, V. Bellini, Ch. Gounod ir kitų operų arijų programą.

Baritonas Vytautas Juozapaitis – vienas ryškiausių Lietuvos operos dainininkų ir vokalo pedagogų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius. 1993 m. V. Juozapaitis tapo tarptautinio Luciano Pavarotti vokalistų konkurso, kurio pagrindinis vertintojas buvo pats L. Pavarotti, diplomantu. Solisto repertuare – daugiau kaip 40 vaidmenų, tarp kurių – Don Žuanas (W. A. Mozarto „Don Žuanas“), Rigoletas (G. Verdi „Rigoletas“), Figaro (G. Rossini „Sevilijos kirpėjas“), Oneginas (P. Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“), Eskamilijo (G. Bizet operoje „Karmen“) ir kt. V. Juozapaičio repertuarą svariai papildo ir visas pluoštas baritono partijų oratoriniuose veikaluose. Kaip teatro artistas bei dainininkas V. Juozapaitis yra gavęs beveik visus įmanomus Lietuvos scenos apdovanojimus. 2003 m. jam įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

Kartu su V. Juozapaičiu scenoje pasirodys jaunosios kartos operos solistė sopranas Ieva Barbora Juozapaitytė. Solistė sako, kad apie galimybę stovėti vienoje scenoje kartu su maestro G. Rinkevičiumi ir Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru kažkada galėjo tik pasvajoti. „Dirbti su maestro G. Rinkevičiumi ir tokio lygio muzikantais yra didžiulė garbė. Tačiau kartu su ta garbe ir didžiausiu malonumu ateina ir didžiulė atsakomybė“, – sakė sopranas I. Juozapaitytė. Solistė 2018 m. baigė magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Vladimiro Prudnikovo klasėje. 2017–2018 m. dainavimo mokėsi Helsinkio menų universiteto Sibelijaus akademijoje. I. Juozapaitytė dainuoja Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, Kauno ir Klaipėdos valstybiniuose muzikiniuose teatruose. Dainininkė savo profesinius įgūdžius nuolat tobulina įvairiuose meistriškumo kursuose Lietuvoje ir užsienyje.

Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas maestro G. Rinkevičius.

Bilietų į Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertą „LVSO Birštone: Ieva Juozapaitytė ir Vytautas Juozapaitis“ galite įsigyti Birštono kultūros centre, Bilietai.lt kasose ir internetu www.bilietai.lt.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close