Lietuvos kariai gamykloje JAV patikrino perkamus šarvuotus visureigius JLTV

Rugsėjo 6-9 dienomis Lietuvos kariai lankėsi JAV Viskonsino valstijoje, kompanijos „Oshkosh Defense“ gaminių treniruočių centre, kur patikrino antrąją 50 vienetų šarvuotųjų kovinės paramos visureigių JLTV (angl. Joint Light Tactical Vehicle) partiją prieš ją išsiunčiant į Lietuvą. Pirmieji 50 JLTV visureigių Lietuvą pasiekė 2021 metais, jie buvo perduoti Lietuvos kariuomenės mokymo padaliniams Rukloje ir Kazlų Rūdoje.

Dėl šarvuotųjų visureigių JLTV techninės būklės įvertinimo su JAV Vyriausybės atstovais bei kompanija „Oshkosh Defense“ pasiektas susitarimas, pagal kurį nustatyti trūkumai bus pašalinami gamintojo lėšomis ir pajėgumais prieš išsiunčiant transporto priemones į Lietuvą. Lietuvos kariai patikrinę perkamus JLTV nustatė neesminius neatitikimus, kurie gamintojo bus ištaisyti ir antroji JLTV partija Lietuvą pasieks spalio-lapkričio mėnesiais.

Pagal 2019 m. Krašto apsaugos ministerijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybės pasirašytą sutartį Lietuvos kariuomenė iš kompanijos „Oshkosh Defense“ įsigys 200 šarvuotųjų kovinės paramos visureigių JLTV. JAV Vyriausybė suteikė Lietuvai leidimą įsigyti 500 vienetų visureigių, jei būtų papildomas poreikis.

Įsigyjami JLTV yra Lietuvos kariuomenės modernizavimo programos, kuri apima ir pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ ir savaeigių haubicų PZH 2000 pirkimo, dalis. Visureigius komplektuojanti įranga, ginkluotė, personalo mokymas, atsarginių dalių įsigijimas ir išlaikymas, transportavimas, įrangos montavimas yra Lietuvos sutarties su JAV dalis. Įsigyti JLTV visureigiai, įranga, ginkluotė, įrankiai, atsarginės dalys Lietuvos kariuomenei bus perduoti iki 2024 m. Jie papildys ir atnaujins Lietuvos kariuomenės visureigių parką ir bus skirti brigadų „Geležinis Vilkas“ ir „Žemaitija“ batalionams, prioritetą teikiant nacionalinėms greitojo reagavimo pajėgoms.

Lietuvos kariuomenės nuotraukos.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close