Padainuokime liaudies dainą kitaip

Birštono meno mokykla aktyviai dalyvauja projektinėje veikloje ir gali pasidžiaugti gražiais rezultatais. Birželio 13 dieną meno mokyklos salėje vyko vaikų socializacijos stovyklėlės, skirtos tarmių metams, „Liaudies daina kitaip“ finalinis renginys.

Į jį susirinko meno mokyklos mokiniai, kuriems ir buvo surengta stovykla, atvyko svečių iš Skriaudžių – vaikų folklorinis ansamblis „Kankliukai“, vadovaujamas Vilmos Pučkienės, dainininkė iš Nemajūnų Adelė Kazakevičienė, Birštono savivaldybės merės pavaduotojas Juozas Aleksandravičius, savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Žiūraitienė ir vyr. specialistė Vida Gadliauskienė, Nemajūnų dienos centro direktorė Irena Šliaužienė.

Pirmieji pasirodė ir lietuvių liaudies dainą „Šiaudiniai batai“ visai kitaip padainavo jaunučių choro dainininkai, vadovaujami Ramunės Liutvynskienės. Iš tikrųjų daina labai gražiai skambėjo atliekama ne pagal įprastinę melodiją, nušvito naujomis spalvomis ir buvo labai linksma ir žaisminga.

Birštono meno mokyklos direktorė Laimutė Raugevičienė pasidžiaugė, kad šis projektas suteikė galimybę susipažinti su įvairiais Lietuvos regionais. Mokiniai su mokytojais lankėsi Dzūkijoje (Nemajūnuose), Suvalkijoje (Skriaudžiuose), o toliausiai buvo nuvykę į Aukštaitiją, pabuvojo Ukmergėje pas menininką Egidijų Darulį, kuris kolekcionuoja dambreles. Vaikai sužinojo, kad dambrelė yra toks instrumentas, kurio melodija skamba daugelio pasaulio tautų muzikoje. Mokytojas Justas Paliušis parodė filmuotą medžiagą iš kelionės. Beje, vaikai ne tik apsilankė pas menininką, bet ir gerai praleido laiką, kūreno laužą, maudėsi, buvo užkopę į piliakalnį.

Lankydamiesi Nemajūnuose projekto dalyviai išgirdo daug gražių senoviškų ir dar negirdėtų dainų, kurias padainavo A. Kazakevičienė. Tą pirmadienį, kai vyko į Nemajūnus, lijo lietus, tad vaikai kartu su dizaino studijos vadove Vilma Krasauskiene mokėsi pinti draugystės apyrankes, mėgavosi karšta arbata ir bandelėmis. Įrodydami, kad šį tą išmoko, visi kartu pritarė dainininkei priedainiu „Dar tik tai dar pamažu, dar toliau dar bus gražiau“.

Skriaudžiuose stovyklautojai turėjo galimybę pasimokyti šokti ir dainuoti su „Kankliukais“, o čia, Birštone, visi kartu pasisuko smagiame ratelyje „Oi tu, ieva, ievuže“.

Skriaudžių vaikų folklorinio ansamblio vadovė V. Pukienė papasakojo, kad jų kolektyvas įsikūrė beveik prieš 5 metus ir puoselėja liaudies tradicijas, stengiasi išmokti tam kraštui būdingų dainų ir šokių, groti suvalkietiškomis kanklėmis, kurios iš kitų regionų kanklių išsiskiria puošnumu. Svečiai iš Skriaudžių gražiai padainavo, pašoko, pagrojo kanklėmis.

Mokyklos direktorė L. Raugevičienė padėkojo visiems projekto dalyviams, savivaldybės atstovams, mokytojams ir partneriams, kurie kartu dalyvauja ne viename projekte: Birštono krašto muziejui ir istorikui Vytautui Kuzmickui, kuris parengė puikias paskaitas plenero dalyviams ir meno mokyklos mokiniams apie 1863 m. sukilimą.

V. Kuzmickas taip pat pasidžiaugė abipusiu bendravimu, meno mokyklos vaikų nuoširdumu ir jautrumu ir pasakė, kad tarp jaunųjų menininkų jaučiasi kaip bažnyčioje – labai gerai.

Baigiantis renginiui laukė malonus siurprizas – mokytojo Gintauto Bendoraičio kapelos pasirodymas. Akordeonu grojo Paulius Černevičius, smuiku – mokytoja Danguolė Kolpakovienė ir Jiezno muzikos mokyklos mokytoja Jevgenija Žukauskienė, klarnetu – Gintautas Bendoraitis.

Stasė Asipavičienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close