Kūrybinių partnerysčių projektas ,,Kai kanklės nutyla“

2012-2013 mokslo metai Skriaudžių pagrindinėje mokykloje buvo vieni įdomiausių ir kūrybiškiausių projekto ,,Kūrybinės partnerystės“ dėka. Šis projektas unikalus tuo, kad mokiniai savo rankomis išbandė pasirinktą meno šaką.

Buvo saulėta spalio diena. Trečiadienis. Septintokai, auklėtojos A. Jurešienės dėka dalyvaujantys projekte kaip tiriančioji klasė, su jauduliu laukė žmogaus, mokytojos įvardinto tokiu keistu pavadinimu – ,,kūrybos agentas“. Ir štai, vėluodamas kelias minutes, į klasę įžengia žmogus, prisistatęs Giedriaus Kalinausko vardu. Su juo mokiniai mokysis dirbti komandoje ir bendradarbiauti.

Praėjo keletas mėnesių, baigėsi pirmasis pusmetis, septintokai išsiaiškino savo darbo kryptį. Susirinkę technologijų kabinete ragauti mergaičių kepto pyrago, besišnekučiuodami laukia ne tik kūrybos agento Giedriaus, bet ir visai nepažįstamo kūrybos praktiko. Abu jie įžengia į klasę ir nepažįstamasis prisistato:

– Esu Simonas Šerkšnas, bet galite mane vadinti Simu.

Jis greitai susidraugauja su vaikais. Po poros savaičių jau draugiškai diskutuoja apie Skriaudžių istoriją, o septintokai mėgina įvaldyti grafiti piešimo techniką. Simas aiškina jiems grafiti istoriją, kurią mokiniai atidžiai nagrinėjo ir per istorijos, dailės, etikos, lietuvių ir anglų kalbų pamokas.

Septintokai, norėdami išsiaiškinti žmonių nuomonę apie grafiti, apklausė  mokyklos bendruomenės narius, kitus Skriaudžių gyventojus. Vieni palaikė šį meno stilių, kiti negailėjo kritikos. Ši dviprasmiška situacija nedavė mums ramybės. Ar pavyks pasiekti užsibrėžtą tikslą ir pakeisti susiformavusį negatyvų požiūrį į grafiti meną?

Buvo skirtas laikas, per kurį reikėjo nupiešti piešinius ant sienos. Simonas  kartu su mokiniais piešia minčių žemėlapį, kuriame susidėlioja projekto idėja. Savo mintis mokiniai perkelia ant popieriaus lapų – tai paruošiamieji darbai prieš tikrą kantrybės ir komandinio darbo išbandymą.

Brėško šiltas 2013 m. gegužės 7 d. rytas. Vėjelis atnešė aerozolinių dažų kvapą. Tai kiek salstelėjęs, Simono įvardintas kaip ,,kramtomosios gumos“ aromatas, kiekvienam iš mūsų, septintokų, kitaip kvepiantis. Dėl tikslaus apibūdinimo nei tą, nei kitą dieną nesutarėme, bet aišku viena – šį kvapą mokyklos mokiniai dar ilgai atsimins.

Simonas Šerkšnas, mokinių tituluotas kol kas vieninteliu, bet geriausiu kūrybiniu praktiku, moko piešti aerozoliniais dažais. Pamažu piešinys įgauna formą ir ryškėja Napoleono Bonaparto, kadaise žygiavusio per Skriaudžius, profilis. Simonas nupiešia tik apmatus pagrindiniam septintokų piešiniui.

Kitą rytą septintokai rinkosi prie baltu gruntu padengtos sienos tęsti savo darbų. Netrukus ore vėl pasklinda salsvas kvapas. Mokiniai nedrąsiai purškia pirmuosius potėpius, aktyviai diskutuoja. Skriaudžių pagrindinės mokyklos sienos tampa moksleivių susidomėjimo epicentru. Aplinkiniai aikčioja išvydę Skriaudupę, bažnyčios kontūrus, susiliejančius su raudonu Napoleono apsiaustu, kurių keistas derinys nusidriekia per visą galinę mokyklos sieną, o virš paradinių durų pasibaigia mūsų miestelio pavadinimu. Po keleto valandų Simonas prieina prie kiekvieno mokinio, suderina smulkmenas ir štai – mokyklos sienos švyti naujomis spalvomis. Jos pasipuošia Skriaudžiams svarbiomis datomis ir miestelio simboliu – kanklėmis. Mokyklos priekinę dalį papuošia žaismingi mokinių darbai, o šalia įėjimo šviesiomis spalvomis nutapyta užeiti kviečia mūsų geriausia draugė mokykloje – knyga.

2013-2014 mokslo metai Skriaudžių pagrindinėje mokykloje buvo įdomūs. Ar pritaikysime žinias, įkritusias į mūsų galvas per praėjusius metus? Kol kas nežinia, kol kas tik džiaugiamės savo darbu ir svajojame, ką pavyktų nuveikti vėl laimėjus ,,Kūrybinių partnerysčių“ projektą.

 

Eglė Liagaitė,

Skriaudžių pagrindinės mokyklos

7 klasės mokinė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close